top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Одна з найвідоміших когнітивних ілюзій - евристика доступності

Когнітивні ілюзії - це способи, якими наш мозок сприймає та обробляє інформацію, що призводить до спотворення нашого сприйняття реальності. Одна з найвідоміших когнітивних ілюзій - це евристика доступності.


Евристика доступності означає, що ми оцінюємо ймовірність події на основі того, наскільки легко нам приходить в голову лінія думок чи інформація, пов'язана з цією подією. За теорією доступності, інформація, яка є наявною в нашій пам'яті, буде визнана більш імовірною та значущою.


На цей процес впливають різні фактори, такі як інтенсивність досвіду, новизна події, наші емоції та емоційне забарвлення інформації. Наприклад, якщо ми недавно зустрічалися з декількома людьми з високими доходами, то наше сприйняття буде спотворене в бік того, що багатство є поширеним явищем. Коли з психологічної точки зору така доступна інформація може привести до утворення оцінки або погляду на світ, який не відповідає дійсності.


Також ця евристика може викликати інші форми спотворень, такі як ефект представництва, коли ми знаходимо представника чи групу, що мають високий ступінь схожості з короткістю пам'яті.


Ефективна робота із когнітивними ілюзіями, зокрема з евристикою доступності, передбачає свідомий аналіз і переосмислення наших переконань та поглядів на світ. Варто використовувати критичне мислення, проводячи перевірку достовірності інформації та оцінюючи різноманітні джерела інформації.


Користувачам, які зацікавлені у цій темі, також рекомендую переглянути ресурси і публікації спеціалістів в галузі психології для більш детального вивчення цього питання.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page