top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Нехтування релевантною інформацією при судженні про кореляцію чи асоціацію


Коли ми приймаємо рішення або робимо судження, людський розум стикається з рядом когнітивних упереджень, які можуть впливати на наше мислення та проводити нас до неточних висновків. Одним з таких упереджень є відхилення, пов'язане з увагою, яке проявляється у нехтуванні релевантною інформацією при судженні про кореляцію або асоціацію. У цій статті ми розглянемо, що це за упередження, як вони впливають на наше мислення та як їх можна уникнути.Відхилення, пов'язане з увагою, виникає, коли ми намагаємося прийняти рішення або зробити судження, ігноруючи або не враховуючи значущу інформацію, яка може впливати на цю ситуацію. Це упередження може спотворювати наше мислення та призводити до неправильних висновків.


Одним з основних факторів, які спричиняють відхилення пов'язане з увагою, є недостатня здатність людини обробляти всю доступну інформацію. Наш мозок намагається зекономити ресурси та уважність, концентруючись на ключових аспектах, які він вважає найбільш важливими або цікавими. Це може призводити до відкидання деяких релевантних доказів або ігнорування потенційно важливої інформації.


Також, вплив на відхилення пов'язане з увагою мають попередні переконання та стереотипи. Люди відреагують на інформацію, яка підтверджує їх попередні уявлення, та відкидають ту, яка суперечить їхнім переконанням. Це призводить до порушення об'єктивності та спотворює наші оцінки та судження.


Як же уникнути відхилення пов'язаного з увагою? Перш за все, необхідно активно зусилля прикладати для обробки всієї релевантної інформації. Важливо навчитися зосереджувати увагу на ключових деталях та одночасно збирати та аналізувати всю наявну інформацію.


Другим кроком є свідоме відстеження власних переконань та стереотипів та зусилля для врахування альтернативних точок зору. Відкритість до нових ідей і можливість перегляду власних уявлень дозволять уникнути пастки упередженого мислення.Відхилення, пов'язане з увагою, може спотворювати наше мислення та призводити до неточних суджень про кореляцію чи асоціацію. Недостатня здатність обробляти всю релевантну інформацію та попередні переконання і стереотипи є факторами, які призводять до цього упередження. Однак, свідомою практикою активної уваги та розширенням своїх уявлень про ситуацію, це упередження можна уникнути. Важливо пам'ятати, що об'єктивне мислення та врахування всіх факторів є основою для прийняття найкращих рішень та суджень.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page