top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Маніакальний епізод це

Маніакальний епізод - це стан емоційної та поведінкової розгалуженості, який характеризується інтенсивним підвищенням настрою та енергії. Це може бути одним із симптомів біполярного афективного розладу, коли стан манії чергується з епізодами депресії. Під час маніакального епізоду людина може відчувати себе ейфорично, неспокійно, збуджено, а також виявляти ризиковану поведінку та зменшену потребу у сні. У такому стані людина може робити непередбачувані та необдумані речі, які можуть призвести до проблем.


Це стан, який може вплинути на функцію і поведінку особи, і вимагає професійного втручання від психотерапевта чи психіатра.


Ознаки маніакального епізоду можуть включати:


1. Підвищений настрій: особистість знаходиться в стані підвищеної радості, ейфорії або надмірного оптимізму.


2. Знижений потреба у сні: особа може відчувати мінімальну потребу у відпочинку і спати всього кілька годин на добу.


3. Збільшена енергія та активність: особа може постійно розмовляти, займатися багатьма справами одночасно, почувати себе невтомлюваним.


4. Збільшення ризикований поведінки: особа може займатися ризикованими активностями, такими як нездорова фінансова поведінка, безрозсудні покупки або непередбачуване політичне або сексуальне поведінка.


5. Розпушена мова: особа може говорити швидко, незв'язно та перебивати інших людей.


Без лікування маніакальний епізод може мати серйозні наслідки для особистості.

Щоб краще розуміти та допомогти людям, які переживають маніакальний епізод, психологи та психотерапевти використовують деякі методи та підходи.


Лікування включається фармакотерапію та психотерапію.

Зазвичай для лікування маніакальних епізодів використовуються препарати з групи літієвих солей, антипсихотичні препарати або стабілізатори настрою. Психологічна підтримка, яка включає індивідуальні та групові терапії, може допомогти людині краще розуміти свої емоції, впоратися зі стресом та вивчити ефективні методи керування настроєм.


Важливо наголосити, що самодіагностика та самолікування маніакального епізоду не рекомендується. Якщо ви спостерігаєте ознаки маніакального епізоду у собі або комусь іншому, зверніться до фахівця з психічного здоров'я для отримання професійної допомоги.


Пам'ятайте, що біполярний розлад настрою - це хронічне захворювання, але з вчасним визнанням та належним лікуванням люди з цим розладом можуть вести здоровий та виконавчий спосіб життя.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”