top of page

Клінічні прояви біполярного розладу особистості: розкриття невидимого внутрішнього світу

Біполярний розлад особистості, відомий також як маніакально-депресивний розлад, є серйозним психічним станом, який впливає на життя мільйонів людей по всьому світу. Цей розлад характеризується масштабними змінами настрою, енергії та когнітивних функцій особистості. У цій статті розглянемо основні клінічні прояви біполярного розладу особистості та спробуємо краще зрозуміти невидимий внутрішній світ тих, хто живе з цим розладом.


1. Маніакальна фаза:

У маніакальній фазі біполярного розладу особистість переживає ейфорію, підвищену енергію та надзвичайне піднесення настрою. Особа може відчувати надзвичайну творчу продуктивність, експресивність та загострену креативність. У цей період, вони можуть розпочинати нові проекти, задумувати великі плани та почувати себе непереможними. Однак, ці прояви можуть також бути неврівноваженими, виражатися у нерозумних ризикованих діях, що можуть завдати шкоди їм самим або оточуючим.


2. Депресивна фаза:

Депресивна фаза біполярного розладу приносить з собою похмуру настрою, низьку енергію та втрату інтересу до різних занять. Індивіди, постраждалі від цього розладу, можуть відчувати глибоку сумнівність, безнадійність та неможливість насолоджуватися любими речами. Цей період може бути особливо важким, оскільки хвилювання ніздряється виснаженням та недоспанням, що додає додаткового тиску на пацієнта.


3. Змішана фаза:

У змішаній фазі біполярний розлад характеризується симптомами як манії, так і депресії, що спричиняє низку конфліктних та суперечливих емоційних станів. Особа може відчувати непояснену тривогу, подразливість і прискорену мову, одночасно почуватися зневаженoю та безсилoю. Цей стан може бути надзвичайно складним для оточуючих, оскільки вони можуть бачити поведінку, яка не збагачується рельєфним настроєм.


Біполярний розлад особистості- це серйозне психічне захворювання, що вимагає відповідного та своєчасного лікування. У статті були розглянуті основні клінічні прояви біполярного розладу, такі як манія, депресія та змішані стани. Важливо пам'ятати, що кожна особа може досвіджувати ці симптоми по-своєму і в різних ступенях варіювання.


Оскільки біполярний розлад особистості може суттєво впливати на якість життя постраждалих, раннє виявлення, адекватна підтримка, індивідуальне лікування та терапія можуть допомогти зберегти належну якість життя людей, що живуть з цим розладом.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page