top of page

Клептоманія – це психічний розлад, пов'язаний із непересічним крадіжництвом різних речей. Люди, хворі на цей розлад, відчувають нестерпну потребу украсти щось, незалежно від цінності чи непотрібності предмету. Крадіжки, здійснювані клептоманами, мають спонтанний та необдуманий характер.


Сам термін "клептоманія" походить від грецького "клепто" (украсти) та "манія" (манія). Цей розлад вперше був описаний у XIX столітті французьким психіатром Жаком Етіенн Вектором. Він виділив клептоманію як окремий психічний стан, відмінний від звичайного крадіжництва.


Хоча клептоманія є рідкісним розладом, її наслідки можуть бути серйозними для особи, що страждає та її оточення. Клептоманія може призвести до втрати довіри, проблем зі законом, фінансових проблем, а також соціальної ізоляції.


Основна причина клептоманії ще не повністю з'ясована, але деякі фактори можуть сприяти його розвитку. Генетика, неврологічні аномалії, хімічні дисбаланси в мозку та емоційні травми можуть бути серед факторів, що сприяють появі цього розладу.


Лікування клептоманії зазвичай включає комбінацію психотерапії та фармакотерапії. Психотерапія допомагає розуміти та контролювати потяг до крадіжок шляхом розвитку стратегій копінгу та зміни поведінки. Фармакотерапія може включати призначення лікарських препаратів, які контролюють імпульсивність та покращують настрій.


Навряд чи клептоманія буде загальнопоширеним темою для дискусій та обговорень у блогах. Але вона є важливим розладом, про який варто знати. Інформація про клептоманію може допомогти підвищити усвідомленість та розуміння цього стану, сприяти розмовам про психічне здоров'я та забезпечити підтримку тим, хто стикається з цим розладом.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page