top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Канцерофобія: Страх захворіти на рак

Страх захворіти на рак, відомий також як канцерофобія, карциномофобія, карцинофобія або кацерофобія, є поширеним серед людей усього світу. Цей тип фобії виникає внаслідок переживання тривожних думок та страху перед розвитком злоякісної пухлини в організмі.


Канцерофобія походить від слова "рак" і "фобія", що означає страх. Люди, які страждають від цієї фобії, викладаються на великий ризик життєвої дезорганізації. Вони можуть постійно контролювати своє тіло, шукати зміни в ознаках здоров'я та перебувати в стані постійного напруження і тривоги.


Корені канцерофобії можуть мати різноманітні пояснення. Часто вона виникає після того, як людина або її рідні пережили боротьбу з онкологічним захворюванням. Інші можливі причини можуть включати смерть родича чи близької людини від раку, пізні стадії депресії або тривалі періоди тривоги та стресу.


Симптоми канцерофобії можуть бути різними, проте деякі загальні ознаки включають:

1. Постійний страх або тривогу, пов'язані з ризиком захворіти на рак.

2. Стійка фіксація на змінах у своєму організмі, навіть мінімальні або незначні.

3. Постійний пошук інформації про симптоми раку, ознаки захворювання та методи його лікування.

4. Уникання лікарів та медичних обстежень через страх діагностики важкого захворювання.

5. Порушення щоденних активностей та соціального функціонування через тривалі епізоди тривоги та напруження.


Якщо ви помічаєте ці ознаки у собі або у кого-небудь іншому, важливо звернутися до фахівця. Психолог або психотерапевт може співпрацювати з вами, щоб зрозуміти корені вашого страху та допомогти вам розвинути уміння керувати ним.


Додаткові методи лікування можуть включати терапевтичні техніки, такі як когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), яка допомагає перебороти негативні думки та переконання, пов'язані зі страхом. Можливо, призначення проти тривожних лікарських препаратів буде доцільним для тимчасового зменшення стресу та тривоги.


Пам'ятайте, що важливо не вигадувати собі страшні хвороби, але також не розглядати проблему з явним пренебреженням. Визнайте свої тривоги та зверніться до фахівця, якщо вони негативно впливають на ваше щоденне життя. З коректною підтримкою й лікуванням багато хто зуміє долати канцерофобію і знову зосередитися на насолоді від життя.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page