top of page

Ефект ореолу – це когнітивне спотворення, яке полягає в тому, що загальне враження людини про когось або щось впливає на його оцінку інших аспектів цієї людини або речі.


Іншими словами, якщо ми маємо позитивне враження про когось, ми ймовірніше будемо вважати, що він також має інші позитивні якості, навіть якщо немає жодних доказів цього.

Навпаки, якщо ми маємо негативне враження про когось, ми ймовірніше будемо вважати, що він також має інші негативні якості.


Ефект ореолу може мати великий вплив на наше життя. Наприклад, якщо ми маємо позитивне враження про вчителя, ми ймовірніше будемо прислухатися до його порад і виконувати його завдання. Навпаки, якщо ми маємо негативне враження про вчителя, ми ймовірніше будемо нехтувати його порадами і не виконувати його завдання.


Ефект ореолу може також впливати на наші стосунки. Наприклад, якщо ми маємо позитивне враження про свого партнера, ми ймовірніше будемо прощати йому його помилки. Навпаки, якщо ми маємо негативне враження про свого партнера, ми ймовірніше будемо зосереджуватися на його недоліках і бачити його в негативному світлі.


Ефект ореолу – це потужне когнітивне спотворення, яке може мати великий вплив на наше життя. Важливо бути обізнаними про цей ефект, щоб ми могли його уникати і приймати обґрунтовані рішення.


Ось кілька способів уникнути ефекту ореолу:

  • Збирайте якомога більше інформації про людину або річ, перш ніж робити про них висновки.

  • Не дозволяйте своїм першим враженням керувати вашими думками про когось або щось.

  • Будьте відкриті для того, що людина або річ може бути не такою, як ви думаєте.

  • Не дозволяйте своїм емоціям затьмарювати ваші судження.


Виконуючи ці кроки, ви можете зменшити вплив ефекту ореолу на своє життя і приймати більш обґрунтовані рішення.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"