top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Делірій: Розуміння симптомів, причин та лікування


Делірій – це стан порушення свідомості та усвідомлення, який характеризується втратою орієнтації, психомоторною агітацією та психомоторним заторможенням. Це серйозний медичний стан, який виникає внаслідок функціональних або структурних змін у мозку, його нейротрансмітерній системі або метаболічних порушеннях. У даній статті ми розглянемо симптоми, причини та методи лікування делірію.


Симптоми делірію:


Симптоми делірію можуть різнитися від особи до особи, але загальні ознаки включають такі прояви:


1. Втрата орієнтації: пацієнти можуть втратити здатність розпізнаватися, навіть якщо вони знаходяться в родинному оточенні або на знайомому місці.


2. Зміни в пізнавальних функціях: погіршення усвідомлення, пам'яті, концентрації та мовних навичок можуть бути ознакою делірію.


3. Психомоторна агітація або заторможення: пацієнт може проявляти чергування між надмірною активністю та рухливістю, або ж, навпаки, залишатися у заторможеному стані.


4. Заплутаність та розлади у сприйнятті: пацієнт може сприймати реальну дійсність як фантастичну або перекручену, що може виявлятися у галюцинаціях або параної.


Причини делірію:


Делірій може мати різноманітні причини, включаючи фізичні та психічні фактори.

Деякі з них включають:


1. Інфекції: сильні інфекції, особливо у пожилого віку, можуть спричинити делірій.


2. Захворювання урганів: серцеві проблеми, захворювання печінки, нирок або легенів можуть впливати на функціонування мозку та спричинити делірій.


3. Недоліки у рівновазі хімічних речовин: зміни рівня електролітів, таких як натрій або калій, можуть викликати делірій.


4. Прийом деяких лікарських препаратів: деякі ліки, зокрема сильні антибіотики, седативи та препарати для лікування хронічних захворювань, можуть викликати делірій.


5. Стрес або травми: довготривалий стрес або травматична подія можуть призвести до розвитку делірію.


Лікування делірію:


Лікування делірію має на меті ліквідацію причини, що спричинила його появу, а також забезпечення комфорту та безпеки пацієнта. Основні методи лікування включають:


1. Лікування причини: лікарі спрямовують зусилля на встановлення та лікування основної причини делірію.


2. Фармакотерапія: у деяких випадках, ліки можуть бути призначені для полегшення симптомів делірію або заспокоєння пацієнта.


3. Підтримуючі заходи: забезпечення комфорту та безпеки пацієнта, включаючи підтримку в постільний режим, добре освітлення кімнати, забезпечення регулярного харчування та рівноваги рідини.Делірій - серйозний стан, який може виникнути з різних причин. Раннє виявлення та лікування делірію є важливими кроками у забезпеченні швидкого одужання пацієнта.


Зверніться до свого лікаря, якщо ви помічаєте будь-які згадані симптоми у себе або у когось з вашого оточення, щоб забезпечити належну медичну допомогу.


Дисклеймер: Ця стаття надає загальну інформацію та не призначена замінити консультацію лікаря. Зверніться до професіонала, щоб отримати конкретну медичну пораду.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page