top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Воно згідно Фрейда це

Воно - термін, який використовується в психоаналітичній теорії за участю Зигмунда Фрейда. Цей термін може бути складним для розуміння, але він грає важливу роль у розумінні психічного життя людини.


За визначенням Фрейда, "воно" - це несвідома частина психіки, яка містить нереалізовані бажання та підсвідомі прагнення. Воно складається з неусвідомлених думок, фантазій, імпульсів та в певному сенсі керує нашими почуттями та поведінкою.


Воно виникає з дитинства, коли дитина намагається задовольнити свої потреби безпосередньо і без обмежень. Проте, суспільство накладає на ці потреби різні обмеження, такі як норми, цінності та мораль. Ці обмеження формують супер-его, яке є частиною нашої свідомості і представляє ідеальне "Я", засноване на соціальних нормах.


Відношення між воно, Я і супер-его - основний аспект психоаналітичної теорії Фрейда. Воно намагається задовольнити свої неврівноважені бажання, Я намагається виконувати соціальні норми та вимоги, а супер-его представляє внутрішній голос, який оцінює наше поводження на підставі моральних норм.


Воно може проявлятися у формі снів, набридливих думок, відчуття тривоги, неконтрольованої агресії або нездорових звичок. Воно найчастіше намагається задовольнити примарні бажання, такі як сексуальні фантазії або агресивні прагнення, які супер-его інгібує або перекриває.


Основна ідея Фрейда полягає в тому, що тримати воно під контролем - важливе завдання для збалансованого психічного стану. Свідома увага до воно і розуміння його впливу на поведінку можуть допомогти нам знизити напруження, розробити більш конструктивні способи задоволення бажань та зробити наше життя більш задовільним.


Оскільки воно здатне впливати на багато аспектів нашого життя, пізнання його ролі може виявитися корисним для вдосконалення своєї особистості, стосунків з іншими людьми та підвищення рівня самоусвідомленості.


Враховуючи зазначене, розуміння впливу воно може допомогти нам розв'язати деякі проблеми, зв'язані зі здоров'ям, відносинами та життєвим задоволенням. Зважайте на свої фантазії, мрії, бажання та думки, і ви зможете краще розуміти себе та свій психічний світ.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page