top of page

Боязкість, яка також називається сором'язливістю або тривогою, є поширеним психологічним станом, з яким стикаються багато людей. Це стан, коли людина відчуває необґрунтоване застрашення або страх у різних соціальних ситуаціях. Боязкість може проявлятися у відчутті незручності, нервовості, паніці, підвищеній серцевій частоті, пітливості та інших симптомах тривоги.


Багато людей, які стикаються з боязкістю, прагнуть її подолати, оскільки вона може обмежувати їхнє життя і перешкоджати досягненню особистих та професійних цілей. Однак, подолання боязкості - це процес, який вимагає часу, зусиль і налагодження певних стратегій.


Існують різні способи допомогти собі подолати боязкість. Один з них - це поступове піднесення в ситуації, яка викликає тривогу. Наприклад, якщо вам страшно заговорити на громадському заході, ви можете спочатку почати з невеликих групових обговорень, а потім поступово збільшувати кількість учасників і складність ситуацій. Це допомагає зрушити зону комфорту і звикнути до нових ситуацій без перевантаження.


Інший спосіб - це звернутися до психолога. Вони можуть допомогти вам розібратися в причинах вашої боязкості і розробити індивідуальний план дій для подолання тривоги. Також психологи використовують методи, такі як когнітивно-поведінкова терапія, яка допомагає змінити шкідливі думки і практики, що спричиняють тривогу.


Поряд з професійною допомогою, вам може бути корисно налагодити здоровий спосіб життя, такий як регулярна фізична активність, здорове харчування і достатній сон. Ці фактори можуть позитивно впливати на ваше загальне самопочуття і зменшити рівень тривоги.


Важливим аспектом подолання боязкості є також самоприйняття і самозбереження. Пам'ятайте, що кожна людина має свої сильні і слабкі сторони, і ніхто не є ідеальним. Дозвольте собі бути людиною з усіма своїми переживаннями, помилками і недоліками. Зосереджуйтеся на своєму розвитку і прогресі, і не забувайте нагороджувати себе за досягнення, незалежно від того, наскільки незначними вони здаються.


Боязкість - це непростий стан, який може бути подоланий. Часом це потребує додаткової підтримки та професійної допомоги. Не соромтеся звернутися до фахівців і працювати над своїм емоційним станом. З часом і з наполегливістю, ви можете знайти способи подолати боязкість та насолоджуватися більш вільним і щасливим життям.

Теги:

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"