top of page

Акустикофобія: страх гучних звуків

Акустикофобія (також відома як лігірофобія або фонофобія) є психологічним станом, характеризуються патологічним страхом гучних звуків. Це страх, який вражає наші емоції та фізичний стан, здатний обмежити наше повсякденне життя.


Для людей, що страждають акустикофобією, гучні звуки можуть викликати надмірну тривогу і паніку. Це можуть бути звуки, які здаються дуже гучними і відчутними, навіть якщо вони є впроваджуванням повсякденного життя, такі як шум вітру, бурхливі розмови або петарди. У найважчих випадках, навіть незначні звуки, які для багатьох людей є непомітними, можуть стати причиною сильного страху та тривоги для людей з фонофобією.


Причини акустикофобії можуть бути різноманітними. Деякі люди можуть мати тенденцію до тривожності та перебірливості, яка підсилює їхню чутливість до звуків. Інші можуть мати негативний досвід з гучними звуками у своїй минулому, які викликали їхній страх. Наприклад, люди, що трапилися в аварії чи свідки насильства, можуть розвинути страх перед гучними звуками, які нагадують їм про ті події.


Симптоми акустикофобії можуть варіюватися від особи до особи, і включають паніку, тривогу, серцебиття, пітливість, втому, запаморочення, сонливість, а також уникаємої поведінки. Люди з акустикофобією можуть намагатися уникати місць або ситуацій, де ймовірні гучні звуки, або забувають їхні плани, щоб уникнути можливості зіткнення з ними. Це може в лютувати на їхнє соціальне життя, робочий процес і загальний розвиток.


Лікування акустикофобії включає когнітивно-поведінкову терапію (КПТ) та терапію з використанням ліків. КПТ допомагає пацієнтам розробити стратегії для управління та зниження тривоги, пов'язаної зі звуками. Це може включати методи релаксації, контролю дихання та перепрограмування негативних думок. Ліки, такі як анксіолітики або препарати для зниження тривоги, можуть бути призначені для тимчасового полегшення симптомів.


Як і в багатьох інших фобіях, розуміння та підтримка оточуючих членів родини та друзів можуть відігравати важливу роль у лікуванні акустикофобії. Розмірковування з досвідченим психологом або психіатром також можуть допомогти особі з акустикофобією зрозуміти причини свого страху та розвинути стратегії для подолання його.


Акустикофобія – серйозний стан, який може впливати на якість життя людини. Однак, з правильним підходом до лікування та підтримкою, багато людей з акустикофобією здатні змінити своє ставлення до гучних звуків та повернутися до повсякденного життя без надмірної тривоги.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page