top of page

💡Чому з початком бойових дій я втратив можливість концентруватися?

🧠 Будь-які хвилювання, стреси не проходять безвісти для здоров'я: перш за все, страждає головний мозок і нервова система, і як наслідок, весь організм в цілому.
🤔 Що відбувається в організмі людини в момент стресу з біологічної точки зору?
Переживаючи сильний стрес, мозок посилає сигнал у надниркові залози, і у відповідь вони виробляють кортизол – гормон стресу, що призводить до погіршення концентрації уваги та пам'яті.
❗️ Чим небезпечний високий рівень кортизолу?
Крім зниження когнітивних здібностей (запам'ятовувати, мислити, концентруватися), є ризик набору зайвої ваги, зниження імунітету, передчасного старіння та психічних порушень.
▶️ Щоб відновити здатність концентруватися та запам'ятовувати, а також запобігти іншим небажаним наслідкам, слід нормалізувати рівень кортизолу в організмі 🧘
🔻 Способи відновлення мозку та пам'яті після стресу:
Нормалізуйте свій сон : це позитивно вплине на відновлення клітин мозку та їхньої діяльності.
Займіться спортом: це дозволить відновитися нервовій та серцево-судинній системі. Заняття спортом допоможе покращити настрій та знизити вироблення кортизолу.
Наповнюйте своє життя позитивними емоціями: гуляйте на природі, спілкуйтеся з домашніми улюбленцями, приділяйте час заняттям, які вам до вподоби, творчості, прослуховування музики.
Складіть план дій на кожен день , виділяючи важливі пункти: це дозволить вам долати багатозадачні процеси. Виконуючи завдання поступово, фокусуючись на кожній по черзі, ви позбавите себе щоденної емоційної напруги.
Прислухайтеся до себе. Головне – це знати свої здібності та потреби. Зупиніться на мить, глибоко вдихніть і прислухайтеся до себе: «Що найкраще зробити зараз?». Для одних ключ до відновлення концентрації – медитація. Іншим допомагає прогулянка на свіжому повітрі. Деякі віддають перевагу чашці гарячої кави або перегляду улюбленого фільму.
Додайте до раціону продукти, які знижують рівень кортизолу : банани, чорний шоколад, рослинні волокна, пробіотики (квашена капуста тощо), зелений чай.
🙏 Бережіть себе і ставтеся до себе, своїх почуттів та переживань з розумінням!

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"