top of page

🧩 5 способів вирішення конфлікту у парі🧐 Чи існують такі стосунки, де не буває конфліктів? Напевно, що ні. Всі конфлікти у нашому житті приходять через людей, а отже, якщо ми знаходимось у стосунках, взаємодіємо з іншою людиною, то конфлікту час від часу не уникнути.


💢 По-перше, хочу звернути увагу на те, що ж таке конфлікт взагалі та який сенс конфлікту для кожного з нас. Конфлікт – це протиріччя, зіткнення поглядів та інтересів різних людей, яке переживається людиною як психологічна незадоволеність, викликаючи різні відчуття та емоції. Зазвичай негативні.

У конфлікту, безумовно, є глибокий сенс, і він завжди має велике значення у розвитку стосунків та особистості окремо. Якщо людина бажає розвиватися та прагне удосконалювати себе та свої взаємовідносини, то конфлікт для неї буде зоною розвитку та розуміння світу через партнера.

💢 По-друге, конфлікт – це не завжди погано. Адже у нього є й інша позитивна сторона. Якщо дивитися на нього саме з цього боку, то можна пізнавати себе, вирішувати свої внутрішні конфлікти, здобувати нові добрі навички тощо. Із конфлікту та проблеми ми завжди розвиваємось та ростемо психологічно, духовно. Отже конфлікт – це розвиток, можливість вдосконалення себе та простору навколо. І щоб вміти вирішувати конфлікт конструктивно потрібно прийняти його існування.


↪️ Якщо ви маєте конфлікти у вашій парі, спробуйте застосувати ці рекомендації у майбутньому та подивіться, які вигоди та зміни у стосунках ви можете отримати.


1️⃣ Якщо виник конфлікт, спробуйте не втікати від нього, а подивитися на це, як на джерело інформації, як на ресурс, можливість пізнати краще себе та партнера. Прийміть, що конфлікт – це показник здорових стосунків і справа лише в тому, як він вирішується, а не в тому, що він взагалі існує. Отже, дайте собі час побачити ситуацію та що саме потрібно вирішити тут і зараз. Прийміть існування проблеми.


2️⃣ У конфлікті не переходьте у звинуваченнях або своїх претензіях на особистість. Розглядайте суть проблеми та шляхи її подолання. Знайте що, «за конфліктом» завжди стоять незадоволені потреби ваші та партнера і важливо розібратись саме в них. Незадоволені потреби викликають у нас різні почуття та емоції, викликають стан дисгармонії. Спробуйте взяти на себе ініціативу у вирішенні вашої проблеми та почати говорити першими. Запропонуйте партнеру вирішити конфлікт так, щоб обидві сторони залишились задоволені після. Використайте для цього «Я-контекст» та якщо ви бажаєте сказати про своє невдоволення, почніть говорити про себе та свої почуття, а не критикувати партнера. Говоріть так: «Зараз я відчуваю … (скажіть про свої почуття – страх, біль, розпач, зтурбованність, непотрібність), коли ти робиш/говориш ….» Дочекайтеся реакції партнера та попросіть висловити його свої почуття.


3️⃣ Описуйте ситуацію, яка вас бентежить, особливо, якщо вона повторюється. «Коли відбувається…, то я …» І ось тут скажіть, яка допомога вам потрібна, що для вас було б добре, якщо щось змінилось. Що саме має бути, щоб ви не відчували себе погано та проблема була вирішена? Скажіть партнеру, чого саме ви від нього чекаєте. Перевірте це «на реальність»: чи можливо це в даних умовах, чи є всі можливості для цього.


4️⃣ Не вживайте узагальнюючих фраз, таких як: «Ти ніколи…», «Завжди…». Приводьте лише конкретні приклади та не забувайте вислухати точку зору свого опонента. Вислуховуйте уважно партнера, помічайте деталі, адже найчастіше саме в них є суть проблеми і якщо їх вирішити, то конфлікту не буде.


5️⃣ Не залишайте конфлікт «незавершеним». Ні в якому разі конфлікт не повинен залишитись «у повітрі». Це призведе тільки до погіршення стосунків, а зблизитись у такому стані буде складніше. Знайте, що незавершений конфлікт підсвідомо впливає на ваше самопочуття, вашу інтимну близкість у стосунках, на ваше здоров’я.

Ведіть діалог та знайдіть крапки контакту де ви разом мислите однаково, де і в чому ваші погляди по даній суперечці співпадають. Спирайтесь в цьому на ваші спільні мрії, переконання, цінності. Адже це те на чому грунтуються стосунки між партнерами.

Складіть конструктивний план вирішення конфлікту, якщо є можливість його повторення у майбутньому.


💌 Звичайно, конструктивне вирішення конфлікту у стосунках можливе, коли обидва партнери готові слухати один одного та якаймеше, прагнуть особистої психологічної зрілості та поважають одне одного. Використовуйте ці рекомендації у своїх конфліктних ситуаціях. Сподіваюсь, що тупикових ситуацій у вас більше не буде.


...

Bình luận


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page