top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

🧩 12 способів покращити настрій. Частина 1


💬 Кожен із нас часом опиняється у ситуації, коли немає настрою. Ну, як немає! Звісно, він є, але не той, якого хотілося б. І добре, якщо поруч є людина, якій ти не байдужий, і яка допоможе переключитися на позитив. А якщо немає? Ось тут і знадобиться мій список. Користуюсь ним сам і вам рекомендую. Не панацея від усіх негараздів, безумовно. Але раптом ви про якийсь із них забули?


1️⃣ Спортзал. Тренажерка, фітнес, йога, басейн та все, що пов'язано зі спортивною темою. Мета - відволікти нашу думкомішалку. І спорт – найкращий засіб. Людський мозок не може робити кілька справ одночасно, тому коли він фокусуватиметься на виконанні фізичних вправ, думки відходитимуть на другий план. Крім того, у процесі тренування виділяються дофамін, ендорфін, серотонін та окситоцин. І суть не в цих розумних словах, а в тому, що це гормони щастя. Настрій у цьому випадку покращується.


2️⃣ Читання. Особливо захоплююче. Художній твір або те, що допомагає вашому розвитку - до чого лежить душа зараз. Я особисто люблю паперові книги. І в мене їх – на будь-який смак. Можна робити закладки, робити позначки маркером, читати без інтернету.


3️⃣ Дії руками - прибирання в квартирі, миття посуду, стрижка кущів у саду - все, що змушує тіло рухатися, як і у випадку зі спортзалом, перемикає думки. А користь зробленого - безумовно підніме настрій. Я, наприклад, люблю мити посуд. Перемив все - і шикарний настрій. І можна порадувати себе філіжанкою кави або чаю з чимось солодким. Тим більше, якщо ви його випікли самостійно.


4️⃣ Навчання. Вивчення будь-яких матеріалів для розвитку: курси, тренінги, література, що розвиває, іноземні мови. Прекрасне проведення часу, мозок працює не на пережовування розумової жуйки, а на розвиток. Користь у всіх сенсах.


5️⃣ Прогулянка на свіжому повітрі. Наодинці, серед природи, без навушників та телефону. Просто послухати звуки природи, помилуватися листям, подивитися як гармонійно і прекрасно все влаштовано в цьому світі. До речі, саме в цей спосіб набрався дуже глибоких знань про світ Садхгуру. Розвитком цього способу може бути велосипедна прогулянка. Візьміть напрокат велик або самокат.


6️⃣ Медитація. Зараз браку у них немає. На Ютуб або за рекомендаціями знайомих психологів можна знайти достатньо. Більше того, можна створити свою власну. Звертайтеся в особисті, якщо хочете дізнатися як. Мета медитації - уповільнити (або зупинити) потік думок, який з шаленою швидкістю мчить у минуле чи майбутнє, не даючи вам насолодитися життям тут і зараз. Крім того, за рахунок зупинки думкомішалки під час медитації відбувається ваше з'єднання з підсвідомістю, саме в цей момент часом надходять відповіді на найважливіші питання.


➡️ Далі буде. А поки що буду радий у коментарях дізнатися, які способи підняття настрою використовуєте ви. Гарного Вам настрою за будь-яких обставин!


Щиро Ваш,

Сергій Котов

1 Comment


Дяка! Цікава й актуальна тема. Структурно, научно і легко водночас, Круто, що наданими способами легко можна так чи інакше користуватися щодня, Також можна дуже відволіктись від буденних проблем та підняти настрій грою с дітьми, спілкуванням с нетоксичними 😀 людьми. Всім гарного настрою!

Like

ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”