top of page

Ідентичність, як віднайти свою?


💬 Сьогодні декілька слів про ідентичність. Кожен з нас одночасно існує в декількох середовищах - культурному,соціальному, національному, економічному.


🔗 Співвіднесення себе з певною групою людей є необхідним процесом ідентифікації,результатом якої є ідентичність. Це самоусвідомлення і самоасоціювання людини в суспільстві. Це не є вроджений стан, скоріше, набутий в результаті індивідуального психічного розвитку.


🧩 Буває так, що людині не вдається своєчасно вирішити завдання з формування ідентичності, наприклад, через травматичний розвиток особистості. Тоді, ідентичність може бути неадекватною, розмитою. Часто людина відчуває труднощі із тим щоб визначитись із своїми цінностями та світоглядом. Важко обрати професію чи діяльність де можна реалізувати свій природній потенціал. І це відбувається в різному віці.


➡️ Ризики затримки в такому стані полягають в неусвідомлених виборах: "бо так прийнято в суспільстві", " я в цій релігії- бо вона релігія батьків", "всі зараз ідуть в цю професію" і так далі.

В психотерапії, хоча не лише в ній, звичайно, можливо віднайти втрачену через травму ідентичність і почати процес самореалізації. Це цілком реально. Нагорода- висока якість життя і радість від усвідомленого ставлення до себе і світу🙌 Цікаво було б почути ваші думки стосовно цієї теми. Можете в чаті залишити свій коментар. Якщо ця тематика виявиться цікавою багатьом-організуємо діалог на онлайн зустрічі🙏


💌 А для запису на індивідуальну консультацію натискайте кномку "Записатися на консультацію".


Автор: Анастасія Яловенко, клінічний психолог, фахівець з гуманістичного напрямку психотерапії.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page