top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Ятрофобія - страх або тривожність, пов'язані з лікарями та медичними процедурами

Ятрофобія — це психічний страх або тривожність, пов'язані з лікарями та медичними процедурами. Ця фобія може мати різні рівні вираженості, від легких переживань до панічного страху та уникання будь-якого контакту з медичним персоналом.


Багато людей можуть відчувати тривогу перед відвідуванням лікаря чи проведенням медичних процедур, таких як ін'єкції чи взяття крові. Однак ятрофобія виходить за межі природної тривоги і може впливати на якість життя пацієнта.


Симптоми ятрофобії можуть включати:

- Панічний страх перед лікарями, медичним персоналом або медичними пристроями.

- Пригніченість або тривогу при думці про відвідування лікаря чи проведення медичних процедур.

- Фізичні симптоми, такі як підвищений пульс, потовиділення, затруднене дихання, погане самопочуття при перебуванні у медичних установах.


Ятрофобія може виникати з різних причин. Деякі люди можуть мати негативні досвіди з медичними процедурами у дитинстві, які залишили тривожні спогади. Інші можуть боятися невідомого, страшитися можливих діагнозів або просто відчувати страх перед втратою контролю над своїм тілом або приватністю.


Якщо ви відчуваєте ятрофобію, важливо звернутися до фахівця, такого як психолог або психіатр. Вони допоможуть вам розпізнати причини вашого страху і розвинути стратегії для подолання його.


Терапія, така як когнітивно-поведінкова терапія, може бути ефективною у лікуванні ятрофобії. Це може включати поступове викладання до ситуацій, пов'язаних з медициною, щоб допомогти знизити тривогу та розвинути нові навички впорядкування зі стресом.


Розуміння та підтримка з боку родини та близьких також може бути важливим фактором у подоланні ятрофобії. Вони можуть надати вам необхідну емоційну підтримку та допомогти знайти потрібних фахівців.


Отже, ятрофобія - це серйозний страх перед лікарями та медичними процедурами, який може сильно впливати на якість життя. Процес розуміння та лікування цієї фобії може допомогти пацієнтам знову відчути контроль над своїм здоров'ям та покращити їх емоційний стан.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page