top of page

Як кольори, запахи та звуки змінюють життя

Рина Полянська, @Rina_psyhologist  сертифікований психолог, КПТ- та арт-терапевт


💬 Ми звикли до шаблонів: синій колір сприяє концентрації уваги, запах цитрусових покращує настрій, а шум прибою заспокоює.


🙏 Але кожна людина унікальна, і реакція на кольори, запахи та звуки може бути різною в залежності від життєвого досвіду та чуттєвості рецепторів. Поділюся прикладами зі своєї практики:

дівчина, яка виросла в релігійній родині, де мама їй постійно повторювала, що фіолетовий — колір депресії, тепер відчуває тривожність, коли його бачить, хоча вважається, що фіолетовий має розслаблюючу дію на емоційний стан, він сприяє гарній концентрації уваги, знижуючи психічне напруження.

чоловік, якому одразу після концерту класичної музики повідомили про трагічну подію, тепер відчуває остовпіння щоразу, коли її чує, хоча вважається, що класична музика сприяє творчому мисленню та здатна знижувати стрес.


😉 Чому я вам це розповідаю? Бо створення сприятливого сенсорного середовища може значно підвищити вашу продуктивність, покращити настрій та зробити ваше життя більш гармонійним. Але важливо експериментувати та визначати, що спрацює саме для вас: можливо, у вас алергія на лаванду, але вас надихне запах сандалового дерева.


📲 Якщо потрібна психологічна допомога, натискайте на нік і записуйтеся: @Rina_psyhologist 

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"