top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

😱 Як заспокоїти тривогу


💬 Найкращий засіб від тривог – спокійний розум. Він друг, на якого завжди можна спертися 🤗


↪️ Проблеми неминучі: хвороба, розлучення, в'язниця, катаклізми, війна. Хтозна, що ще ми зустрінемо на своєму шляху.

Спокійний розум - непохитний внутрішній стрижень, що допомагає нам впоратися з ними. Така собі внутрішня подушка безпеки, яку не з'їсть інфляція, ніхто не відіжме, не вкраде, жоден закон не забороняє нам мати спокійний розум. Це найкраще страхування на всі часи.


🤔 Де взяти спокійний розум?

Натренувати. Так, як м'язи в спортзалі, також можна і з розумом. Замість гантелей, подушка для медитації або сидячи на стільці. 🙏 Одна з найпростіших і найефективніших практик - спостереження за власним диханням. Почніть з 5 хвилин на день, поступово збільшуючи час практики до 1-2 годин на день. Якщо є час і бажання можна влаштувати і "день медитації" 6,8, 19,12 ... годин на день. Та повернімося до реальності. Нам головне почати, а отже 5-10 хвилин на старті будуть добрим результатом. Сідаємо зручніше, при цьому тримаємо спину прямою. Очі напівприкриті. Просто спостерігаємо за диханням. Одне нескладне завдання. Один об'єкт у фокусі – дихання. Відволіклися? Не біда. Це природно, розум звик відволікатися. Як мавпа стрибає з гілки на гілку, так і розум стрибає з думки на думку. Помітили, що відволіклися - знову повертаємося до дихання. Практика дуже зрозуміла та проста. Ми спостерігаємо дихання. Нічого надприродного. Ми можемо відволікатися 10, 20, 50 або 100 разів протягом 10-хвилинної медитації. Це нормально. Ми - новачки. Ми поступово будемо покращувати свої результати. Поступово розум заспокоється.


🌿 Робота над своїм розумом складна. Доводиться долати лінощі і всадити себе медитувати. Постійно повертати увагу, що тікає як мала дитина. Нам важко, але результати того варті. Вкладаючи щодня 1-2 години в практику медитації, ми отримуємо багатство, що дає нам дивіденди щодня і постійно примножується.


💌 Друзі, медитуйте і буде вам щастя, незалежно від того, наскільки божевільний світ навколо


Автор: Анжела Вербовецька,психолог, фахівець з когнітивно-поведінкової терапії

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page