top of page

Які психосоматичні розлади часто спостерігаються у дітей?

Психосоматичні розлади – це стан, в якому психічні фактори впливають на фізичне здоров'я. Хоча психосоматичні розлади можуть спостерігатися у будь-якій віковій групі, вони особливо поширені серед дітей. Діти, особливо підлітки, можуть бути вразливими до стресу, емоційного напруження та інших психічних факторів, що можуть впливати на їх фізичне самопочуття. В цій статті ми розглянемо деякі з найпоширеніших психосоматичних розладів, що спостерігаються у дітей.


1. Головний біль: Головні болі – один з найчастіших психосоматичних розладів, які спостерігаються у дітей. Це може бути напруговий головний біль, мігрень або головний біль, пов'язаний з емоційним напруженням. Стан головного болю може погіршуватися під час стресових ситуацій та емоційних переживань.


2. Шлунково-кишкові розлади: Шлунково-кишкові проблеми, такі як біль у животі, діарея або запори, можуть бути наслідком психічного напруження. Стрес та тривожність можуть впливати на нормальну роботу шлунково-кишкового тракту, що призводить до цих розладів.


3. Астма: Хоча астма є фізичним захворюванням, вона часто може бути посиленою або викликаною стресом та емоційними факторами. Діти з астмою можуть помічати загострення симптомів, коли вони переживають емоційне напруження.


4. Алергії: Стрес та емоційне напруження можуть призводити до загострення алергічних реакцій у дітей. Наприклад, діти з алергією на шерсть тварин можуть помічати сильнішу реакцію, коли вони находяться у стресових ситуаціях.


5. Шкірні проблеми: Стрес та емоційне напруження можуть впливати на шкіру дитини, призводячи до таких проблем, як алергічний дерматит, псоріаз або екзема.


Це лише кілька прикладів психосоматичних розладів, що можуть спостерігатися у дітей. Важливо пам'ятати, що психосоматичні розлади потребують комплексного підходу до лікування, який включає як фізичні, так і психологічні аспекти. Консультація з лікарем і психологом можуть допомогти встановити діагноз і розробити план лікування для дитини.


Якщо ви чи ваша дитина зіткнулися з психосоматичними розладами, важливо шукати підтримку та допомогу. Не соромтеся звернутися до фахівців з психологічного супроводу для отримання необхідної допомоги та поради.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"