top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Які психосоматичні розлади можуть бути пов'язані зі страхами та тривогами?


Страх і тривога є невід'ємною частиною життя. Вони можуть виникати як відповідь на стресові ситуації та загрози, але коли ці емоції стають надмірними і тривалими, вони можуть вплинути на наше фізичне здоров'я. Цей взаємозв'язок між психічним та фізичним станом називається психосоматикою. У цій статті ми розглянемо деякі психосоматичні розлади, пов'язані зі страхами та тривогами, і їх вплив на наше органічне здоров'я.1. Захворювання шлунково-кишкового тракту:

Страхи та тривоги можуть призводити до таких захворювань, як виразка шлунка, діарея, запор, синдром подразненого кишківника та хронічний запалення травної системи. Стрес впливає на нормальну роботу шлунково-кишкового тракту, збільшуючи кислотність шлунку та знижуючи захисний шар шлункової стінки. Це може призвести до появи виразок і вразливості до інфекцій.


2. Кардіоваскулярні захворювання:

Надмірна тривога і стрес можуть призводити до підвищення кров'яного тиску, збільшення серцевого ритму та збоїв в роботі серця. Це може привести до розвитку хвороб серця, таких як серцеві напади, аритмії та ангіни. Страх та тривога впливають на ендокринну систему, а це може спричинити розширення артерій та забезпечити утворення тромбів, що призводить до погіршення кровообігу.


3. Дихальні проблеми:

Страх та тривога можуть призводити до зниження пульсації крові до серця та легенів, збільшення напруги м'язів дихальної системи та звуження дихальних шляхів. Це може призвести до появи затруднень і краткотривалої задишки.


Вплив психосоматичних розладів на повсякденне життя:

Психосоматичні розлади, пов'язані зі страхами та тривогами, можуть значно обмежити якість життя людей. Часті прояви фізичних симптомів можуть призводити до зниження ефективності на роботі, втрати інтересу до занять та соціальної активності. Це також може призвести до появи депресії та зниження самооцінки.Страх та тривога є нормальною реакцією організму на емоційні та фізичні стресори.

Однак, надмірні та тривалі страхи та тривоги можуть призвести до психосоматичних розладів, що впливають на фізичне здоров'я. Важливо звернути увагу на своє емоційне здоров'я та використовувати стратегії зняття стресу для запобігання цих розладів. Зверніть увагу на свої емоції, навчайтесь розуміти їх та шукайте підтримки у професійних психологів для вирішення проблеми.👉 Якщо Ви впізнали себе чи відчуваєте, що Вам потрібна консультація профільного фахівця, переходьте у наш розділ"Обрати фахівця" і обирайте спеціаліста, до якого хотіли б звернутися, чи переходьте у наш Телеграм-канал, де багато корисної інформації та безкоштовних заходів.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”