top of page

Яворазум це термін, який описує поняття інтелектуальних здібностей людини, що включають спроможність аналізувати, розуміти, синтезувати та оцінювати інформацію, розв'язувати проблеми та приймати рішення. Яворазум є ключовою складовою психічної функції і забезпечує розвиток когнітивних процесів у людини.


Цей термін походить від грецького слова "νους" (nous), що означає розум або інтелект. Яворазум є важливим аспектом психологічного функціонування людського мозку і відіграє суттєву роль у процесах сприйняття, мислення, запам'ятовування, мовлення та інших високорівневих пізнавальних процесах.


Одним з ключових елементів яворазуму є здатність до абстрактного мислення, тобто здатність інтерпретувати ідеї, концепти та проблеми на вищому рівні. Абстрактне мислення дозволяє людині аналізувати складні проблеми і генерувати нові ідеї, що сприяє творчому мисленню і ширшому розумінню світу.


Важливо зазначити, що рівень яворазуму може варіюватися у різних людей. Деякі люди можуть мати високий рівень яворазуму, що сприяє їхній успішності в навчанні, кар'єрному рості та вирішенні складних завдань. Інші люди можуть мати нижчий рівень яворазуму, але все ж можуть бути наділені іншими психологічними перевагами, наприклад, емоційною інтелігенцією або соціальною підготовкою.


Яворазум є предметом вивчення в рамках багатьох психологічних наукових дисциплін, таких як когнітивна психологія, розвиткова психологія, психологія особистості та психологія інтелекту. Дослідники прагнуть вивчити природу та механізми яворазуму, а також розробити методи та стратегії для його поліпшення у людини.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page