top of page

💬 Що таке особисті межі і як їх відчути?
🧩 У кожноі людини є уява свого внутрішнього Я, окремого від інших. Також є уява, що інші люди мають також своє внутрішне Я. Саме це подання вважається особистими межами. Базуються особисті межі на Я-концепціі- як конструктор уяви себе.

Чому важливо розуміти які у Вас внутрішні межі? Тому що тоді Ви зможете розрізняти свої особисті потреби і закривати потреби, щоб відчувати задоволення і щастя.


🙋 Людина не народжується з особистими межами, тому навичка відстоювати свої потреби людина починає формуватися з раннього віку. Якщо межі прозорі, людина відчуває вторгнення і нав'язування чужих мрій, здається проживання чужого життя. Проявляється апатія, роздратування, бажання бігти з відносин.


🤔 Як відчути себе і визначити свої персональні границі?

Знайти свої справжні бажання. Запитуйте себе: "Те, що я бачу, мені подобається?", "Чому я згоджуюсь на цю пропозицію?", "Що я хочу і для чого мені те, чого я хочу?" Казати про свої бажання, навіть якщо хтось вважає Ваші бажання дивними. Пам'ятайте, що кожна людина має право бажати для себе особистого, включаючи Вас. Захищати свою думку, відчуття, потреби ненасильно. Навчіться приймати чиюсь думку і при цьому говорити, що Вам не подобається. Вивчайте свої потреби і почуття з кожною людиною, яка є у Вашому особистому житті. Чим сильніше близкість з людиною, тим прозоріші Ваши персональні межі і злиття відчуттів, що активує любов і довіру ❤️

Comentarios


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"