top of page

Що таке образа?

✍️ Юлія Лєвашова, психолог та сексолог, фахівець з КПТ, НЛП, сексології, а також роботи з психотравмуючими подіями та особистісного росту @JULIYA_PSYCHOLOGIST


🤔 Що таке образа?

💬 Усі ми іноді відчуваємо почуття образи. І сьогодні я хочу поговорити, що це за почуття і як воно на нас впливає.

Образа - це несправедливо завдані прикрості. Ми ображаємося, коли не виправдовуються наші очікування (не отримав подяку за допомогу, був відкинутий людиною, до якої відчуваєш почуття, був обдурений тим, якому довіряєш і т.д.)

Образа - досить деструктивне почуття, вона мучить душу і штовхає людину на необдумані вчинки та рішення, про які вона потім шкодує.


🙌 І все ж, образа буває різною, наприклад:

❗️Образа-маніпуляція. Це деструктивний спосіб отримати бажане. Часто використовується у міжособистісних відносинах, викликаючи почуття провини та граючи на ньому. Люди використовують її як свідомо, так і не свідомо

❗️Образа-аргумент. Часто використовується в суперечці з близькою людиною (якщо я перша образилася - значить, я права)

❗️Образа-індульгенція. Така образа використовується для того, щоб дозволити собі щось заборонене. Наприклад, образитися на партнера за якийсь його "косяк" і на цьому тлі дозволити собі те, що зазвичай не дозволяється.

❗️Жертвова образа. Вона використовується тоді, коли людина відмовляється від чогось дійсно важливого, щоб показати кривднику, до чого він його "довів". У такої образи цілі різні, але як правило, це довготривала маніпуляція.


💬 Ми всі маємо право відчувати всілякі почуття та емоції, це абсолютно нормально. І все ж таки, у випадку з образою, ми маємо право вибрати, як реагувати. Важливо пам'ятати те, що:

• Наші емоції - наша відповідальність, тільки нам вибирати, що відчувати і як реагувати.

• не варто намагатися побачити (придумати) у людині ті якості, яких у ній немає і тоді наші очікування від неї не будуть завищеними.

• відверто і відразу говорити про те, що нам подобається, а що ні, обстоюючи цим свої права та межі.


👉 У будь-якій ситуації важливо пам'ятати, що образа ні до чого доброго не може привести. І навіть якщо в якийсь момент з її допомогою вдається успішно маніпулювати людиною, у довгостроковій перспективі вона руйнівна для відносин.


🤔 А ви часто ображаєтесь?


📲 Якщо Вам потрібна консультація профільного фахівця, звертайтеся, я буду рада допомогти вам стати на крок ближчими до щасливого і гармонійного життя ❤️ @JULIYA_PSYCHOLOGIST

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"