top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Що таке когнітивні спотворення?

Когнітивні спотворення є поняттям, яке використовується в психології для опису неправильних або помилкових способів мислення і сприйняття інформації. Вони представляють собою специфічні фільтри, через які ми сприймаємо та обробляємо отриману інформацію. Ці спотворення можуть впливати на наше сприйняття себе, інших людей та світу навколо нас.


Когнітивні спотворення можуть бути викликані різними факторами, такими як багаторазове повторення негативних думок чи перекручене сприйняття подій згідно з власними переконаннями. Часто вони можуть приводити до негативних емоцій та впливати на наше психічне здоров'я.


Одним зі спотворень є "чорно-біле мислення", коли ми бачимо лише крайності у ситуаціях і не розглядаємо їх у всій своїй складності. Інше спотворення - "фільтрація", коли ми відбираємо лише ту інформацію, яка підтверджує наші власні уявлення, інші факти і аргументи ігноруються. Також до спотворень можна віднести "читання думок", коли ми невірно вважаємо, що знаємо, що думають інші люди, не маючи реальних доказів.


Ці спотворення можуть впливати на наше самопочуття, наші відносини з оточуючими та наше розуміння світу. Вони можуть призводити до страхів, тривоги, позбавляти нас можливості розвиватися та задовольняти власні потреби. Тому, розуміння та виявлення когнітивних спотворень є важливим кроком у покращенні нашого психічного стану та емоційного благополуччя.


Це тільки кілька зі спотворень, які можуть виникати в нашому мисленні. Дослідження та розуміння цих спотворень можуть допомогти нам ліпше розрізняти реальність від ілюзій та ефективно керувати власними емоціями та поведінкою.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page