top of page

Що таке Дисоціативні розлади?


Дисоціативні розлади - це ментальні порушення, які характеризуються відокремленням або відмінністю від звичайного потоку свідомості, свідомого сприйняття, пам'яті або ідентичності. У цих розладах виникає дисоціація, яка означає розрив або розділення різних компонентів психіки, які зазвичай інтегровані.


Дисоціативні розлади можуть проявлятися різними способами, включаючи розлади пам'яті, деперсоналізацію, амнезію, тривожність та дезорієнтацію. Основною характеристикою цих розладів є відчуття втрати контролю над власними думками, почуттями та діями.Основні типи дисоціативних розладів включають:


1. Дисоціативний амнезичний розлад: відображається в нездатності згадати важливі події або інформацію про себе.


2. Дисоціативний фуговий розлад: характеризується непроизвольним від'їздом від реальності і наглою зміною місцезнаходження та ідентичності.


3. Дисоціативний ідентифікаційний розлад: включає в себе наявність двох або більше відокремлених ідентичностей або "альтернативних особистостей", які можуть відновлюватися по черзі.


4. Дисоціативний деперсоналізаційний розлад: характеризується відчуттями відокремлення або відсутності зв'язку з власним тілом, неможливістю відрізнити себе від інших людей.


Причини дисоціативних розладів не повністю зрозумілі, але фактори, такі як страхові травми, дитячі образи і стрес, можуть сприяти їх розвитку. Лікування включає психотерапію, фармакотерапію та інші методи підтримки.


Розуміння і свідоме визнання дисоціативних розладів є важливими кроками для допомоги тим, хто стикається з цими випадками.


Дисоціативні розлади можуть суттєво вплинути на якість життя людини, але з вчасною діагностикою і адекватним лікуванням симптоми можуть бути пом'якшені та полегшені.


Зважаючи на серйозність дисоціативних розладів, краще звернутися до кваліфікованого психіатра або психотерапевта для отримання допомоги і підтримки. Вони можуть допомогти встановити точну діагноз та розробити індивідуальний план лікування, що забезпечить здоров'я і благополуччя особи, яка стикається з дисоціативними розладами.


➡️ Ця стаття надає загальний огляд дисоціативних розладів та не заміняє консультацію фахівця. Рекомендується звернутися до медичного спеціаліста для отримання повноцінної консультації та лікування.

Yorumlar


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page