top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

💬 Що робити, коли нічого не хочеться робити?
🤔 Колись апатія (тривала втрата інтересу та відчуття безсилості) та ангедонія - яке слово цікаве 😉 (нездатність отримувати задоволення від дій та речей, які зазвичай подобалися) траплялися у житті нечасто. Та зараз вони не є рідкістю. Розбираємося, що 💯 варто зробити, аби (спробувати) вийти з цього стану:


1️⃣ Прийняти те, що вас зараз оточує, та тверезо подивитися на ситуацію. Коли ви тікаєте від усвідомлення, ви віддаляєте пошук вирішення проблеми і безпосередньо її розв'язання. Прийняття - це важливий крок на шляху до адаптації до нової реальності.

2️⃣ Усвідомити свої емоції та потреби. Запитайте себе: "Що я відчуваю зараз? Що слугувало приводом для цього?", дайте собі чесну відповідь: самотність, виснаженість, страх, безнадійність, розчарування, відстороненість, і спробуйте якомога точніше визначити причини цього стану. Також дуже важливо дбати про свої фізичні потреби: регулярно їсти та пити, вдосталь спати, проводити час як серед людей, так і на самоті.

3️⃣ Прогулятися улюбленими місцями, подихати свіжим повітрям, випити каву, послухати музику. Знаходити час на маленькі приємнощі, які роблять вас щасливішими, життєво необхідно завжди, а зараз - особливо!

4️⃣ Записати свій розклад. Навіть якщо у вас небагато справ або всі вони можуть почекати, запишіть перелік, що вам необхідно зробити: приготувати сніданок, попрацювати, зустрітися з подругами. Все це допоможе вам почати потроху повертатися до звичного ритму життя, адже необхідно пам'ятати, що цей стан не мине самостійно - ви маєте докласти зусилля, аби його подолати.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page