top of page

💬 Що робити, коли нічого не хочеться робити?
🤔 Колись апатія (тривала втрата інтересу та відчуття безсилості) та ангедонія - яке слово цікаве 😉 (нездатність отримувати задоволення від дій та речей, які зазвичай подобалися) траплялися у житті нечасто. Та зараз вони не є рідкістю. Розбираємося, що 💯 варто зробити, аби (спробувати) вийти з цього стану:


1️⃣ Прийняти те, що вас зараз оточує, та тверезо подивитися на ситуацію. Коли ви тікаєте від усвідомлення, ви віддаляєте пошук вирішення проблеми і безпосередньо її розв'язання. Прийняття - це важливий крок на шляху до адаптації до нової реальності.

2️⃣ Усвідомити свої емоції та потреби. Запитайте себе: "Що я відчуваю зараз? Що слугувало приводом для цього?", дайте собі чесну відповідь: самотність, виснаженість, страх, безнадійність, розчарування, відстороненість, і спробуйте якомога точніше визначити причини цього стану. Також дуже важливо дбати про свої фізичні потреби: регулярно їсти та пити, вдосталь спати, проводити час як серед людей, так і на самоті.

3️⃣ Прогулятися улюбленими місцями, подихати свіжим повітрям, випити каву, послухати музику. Знаходити час на маленькі приємнощі, які роблять вас щасливішими, життєво необхідно завжди, а зараз - особливо!

4️⃣ Записати свій розклад. Навіть якщо у вас небагато справ або всі вони можуть почекати, запишіть перелік, що вам необхідно зробити: приготувати сніданок, попрацювати, зустрітися з подругами. Все це допоможе вам почати потроху повертатися до звичного ритму життя, адже необхідно пам'ятати, що цей стан не мине самостійно - ви маєте докласти зусилля, аби його подолати.

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"