top of page

Шок - це емоційний та фізичний стан, який може виникнути внаслідок непередбачуваних, надзвичайних подій або стресових ситуацій. Це нормальна реакція організму на небезпеку або травму, яка вимагає мобілізації ресурсів для захисту та виживання.


Переживання шоку можуть супроводжуватися різними симптомами, такими як втрата зіркового сприйняття, паніка, нервові рухи, втрата пам'яті, поколювання в тілі та збентеженість. Люди можуть почуватися враженими, знепритомнілими або непуючими. Організм при цьому активує фізіологічні механізми, що сприяють виживанню, такі як вивільнення адреналіну та інших стресових гормонів.


Велике значення має підтримка та допомога людині, пережившій шок. У таких ситуаціях важливо забезпечити безпеку та забезпечити спокійне оточення. Людина може потребувати психологічної підтримки, розмови з фахівцем або навіть тимчасового перебування в спеціалізованому центрі.


Для подолання шоку корисними можуть бути такі стратегії:

1. Прийняття ситуації - важливо прийняти той факт, що сталося, і намагатися зосередитися на теперішньому моменті.

2. Поступове розслаблення - відпочинок та релаксація можуть допомогти знизити рівень тривоги та стресу.

3. Підтримка близьких людей - розмова з довіреними людьми, які можуть надати підтримку та пораду, може бути корисною.

4. Прояв самоспівчуття та турбота про себе - важливо не забувати про власні потреби та здоров'я, приділяти увагу фізичному й емоційному самопочуттю.

5. Звернення до фахівців - якщо симптоми шоку тривають довго або стають невитримуваними, варто звернутися до психолога або психотерапевта для отримання кваліфікованої допомоги.


Важливо пам'ятати, що кожна людина може переживати шок по-різному, і не існує універсального рецепту відновлення. Однак, з розумінням процесу та за допомогою підтримки оточення, людина може подолати шок та повернутися до нормального життя.

Теги:

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"