top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

❓Чому я не можу без солодощів?
🍪 Сьогодні дорогою додому я зайшла до найближчого супермаркету і побачила, що на полицях не залишилося не те, що мого улюбленого печива, там не залишилося майже нічого солодкого. Стою, замислилася. Підходить продавчиня і каже: "Щоразу, коли стаються обстріли чи людей чимось лякають, солодке зникає з прилавків першим..."


🍫 Стрес, емоційна напруга, нестача уваги, підсвідоме прагнення до самозаохочення, бажання відключитися від проблем та відчути задоволення якнайшвидше — це всі ті психологічні причини, що призводять до того, що вам надмірно часто хочеться солоденького. 🤨 Але не варто забувати і про фізіологічні: дефіцит хрому чи магнію, кишковий дисбаланс, порушення кровообігу, нестача відпочинку та сну.


Але як їх відрізнити?


🍩 Фізіологічне прагнення: бажання з'їсти плитку улюбленого шоколаду чи скуштувати печива проявляється через декілька годин після прийому їжі, потяг до солоденького наростає поступово, а після вживання омріяного продукту ви відчуваєте насиченість.

🍩 Психологічне прагнення: проявляється через 15-20 хвилин після їжі, потреба у солодкому розвивається поступово, тяга з'їсти двісті кіло шоколаду і триста кіло печива зберігається навіть після того, як ви з'їли те, чого вам так хотілося. Ви їсте не тому, що хочеться, а тому, що вже не можете зупинитися.


❤️ Тому я прошу вас стежити за своїми бажаннями і контролювати надмірність, у чому б вона не виражалася.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page