top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Чому психолог не може працювати з близькими?


Практика психології - це нелегка робота, що вимагає високої етичності, професійності та обізнаності з людськими психічними процесами.


Психологічна підтримка та терапія можуть бути надзвичайно корисними для клієнтів, але одним з важливих аспектів цієї професії є збереження чітких меж між робочими та особистими стосунками. Саме тому психологи уникають терапії або консультування близьких родичів і друзів. У цій статті ми розглянемо декілька причин, чому психолог не може працювати з близькими.


1. Об'єктивність і безпристрасність: Психологічна підтримка передбачає надання об'єктивної допомоги, неупередженого розуміння проблем клієнта та надання інструментів для вирішення проблем. Коли психолог працює з близькими, важко забезпечити повністю безпристрасний погляд, оскільки вже існують особисті зв'язки та емоційні стосунки.


2. Конфіденційність: Центральний принцип психологічної практики - забезпечення конфіденційності. Клієнти повинні бути впевнені, що їхні приватні розмови залишаються між ними та їх психологом. Проте, працюючи з близькими родичами або друзями, можуть виникати ситуації, коли психологу доведеться ділитися інформацією з іншими членами сім'ї або соціального оточення, що порушує конфіденційність та довіру.


3. Важкі емоції і переживання: Психологічна робота часто пов'язана зі слідуванням емоційно важким історіям та допомогою клієнтам управлятися зі своїми почуттями. Працюючи з близькими, психолог може стикатися зі своїми особистими емоціями та переживаннями, що може спотворити процес терапії та перешкодити клієнту відчувати повну підтримку та розуміння.


4. Проблеми з об'єктивним оцінюванням: Близькі стосунки можуть ускладнити здатність психолога об'єктивно оцінювати ситуацію та надавати належні поради. Нав'язуючи свої погляди або сприймаючи рішення з підвищеною суб'єктивністю, психолог ризикує призначити неефективний план дій або порушити гармонію відносин.


5. Конфлікт інтересів: Робота з близькими може створити конфлікт інтересів для психолога, оскільки його особисті стосунки можуть перекриватися з професійними рекомендаціями. Це може призвести до складних рішень та непростих ситуацій, в яких складно забезпечити максимальну користь для клієнта.


Узагалі, психологам рекомендується уникати надання психологічної підтримки або терапії своїм близьким родичам і друзям. Замість цього, клієнти можуть звернутися до професійного психолога, який забезпечить їм безпристрасну підтримку, конфіденційність та об'єктивний погляд на їхні проблеми.

Comentarios


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page