top of page

🤔 Чому психолог не може бути другом?

🙏 Питання про дружбу між психологом та клієнтом має два аспекта:

• чи може друг замінити психолога/психотерапевта?

• чи може психолог/психотерапевт бути другом?


💬 Соціальна підтримка дуже важлива. Підкреслюючи важливість дружньої підтримки, зазначимо, що в стані кризи, ситуаціях внутрішнього конфлікту, травмуючої події, можливо та варто звертатись за професійною психологічною допомогою.

Обираючи звернутись до психолога - ви обираєте брати відповідальність за власне життя. Як приклад, Ваш друг не вилікує ваш зубний біль на кухні власної квартири, але підтримає Вас в намірі звернутись до стоматолога, порадить фахівця, спитає як ви себе почуваєте після походу к стоматологу.


🙌 Психолог/психотерапевт не може мати дружні стосунки з клієнтом, оскільки це трактується як подвійні відносини, які не сумісні з терапевтичною діяльністю, про що зазначається в етичному кодексі. Для терапевта та клієнта — це, насамперед, професійні стосунки. Благополуччя клієнта є першочерговим для психотерапевта. Психолог не привносить в психотерапевтичну бесіду власну історію стосунків з клієнтом, яка була до моменту звернення (на відміну від багаторічної дружби), є неупередженим, не надає порад. Важливо — час роботи з психологом належить тільки клієнту, а це значить, що психолог не буде перебивати клієнта, розказуючи у відповідь власну історію, прохаючи про розуміння та підтримку.


😌 А чи може бути психолог вашим другом? Так, звичайно, якщо це не ВАШ психолог.

Чи може ваш друг-психолог порадити Вам спеціаліста — ТАК.

Ви не можете мати клієнт-терапевтичних стосунків з вашим другом-психологом, проте можете порадити його родичам, друзям друзів тощо.


Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page