top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Чи знайомо Вам відчуття втрати себе?


✍️Альона Михаленко @AlenaMykhalenko


Чи знайомо Вам відчуття втрати себе?

👇Як же переходити із цього стану пустоти в ясність

Стан втрати себе властивий не лише людям, які себе ніколи не пізнавали і живуть за інерцією, як звикли, як їм розказали,як потрібно, як навчили, як вийшло.⠀

Такий стан може проявитися у будь-якої людини, що розвивається, яка проходить свою Точку зростання і стикається з новими для себе викликами, обставинами, всередині яких і проходить зростання особистості - навчання через живі ситуації життя.


👉Припустимо, ви потрапили у скрутну ситуацію або в незрозумілий для вас стан, який всередині токсичний.

І Ви намагаєтеся відволікатися чимось: роботою. відносинами, хто алкоголем, серіалами, соцмережами, підставте будь-що…, щоб не йти в глиб себе, не бачити правду, не піддаватися зневірі, щоб не впасти в депресію, щоб не скотитися на дно, щоб…., психіка завжди придумає чому вона робить те, що робить))

І от якщо говорити про Коректне проходження з одного етапу трансформації на інший – то це не означає сісти та страждати. Коректно - це не ігнорувати правду.

Або інша полярність цієї ж проблеми – постійно жалітися, як усе погано, нібито я так виговорююсь. А насправді, кручу в підсвідомості одну й ту саму проблему по колу, і така програма в голові сама себе запускає та сама по собі живе.

🌱Якщо є дезорієнтація, втраченість, апатія, небажання щось робити, емоційна гойдалка, безглуздість, тривога, роздратування – значить є щось, ЧОГО ВИ НЕ ХОЧЕТЕ БАЧИТИ.

Якщо прийти за порадою до подружки, чоловіка, будь-якої людини, яка НЕ НЕЙТРАЛЬНА по відношенню до вас - а це все люди, з ким у вас є особисті емоційні відносини, то це може дати тимчасове розслаблення, тому що висловитися і виявитися почутим (якщо близькі в опорі на себе і вміють контейнувати коректно інших), але це НЕ ПРОСУНЕ вас у поглиблення відповідей на свої запитання. А отже стан не почне прояснятися.

Щлях кожної точки А до точки Б відображає мислення людини, яка веде цю лінію своєю ж рукою.

І тут є три групи:

1️⃣ Група, яка залишилася на місці, – це люди-кола. Вони пройшли якийсь шлях, але залишилися на тій самій позиції. Це люди, чий шлях був виключно інформаційним. Вони рухалися з думки, що їм потрібно відповісти на питання «як», перш ніж почати рухатися. Вони всі виходили з думки, що чогось недостатньо. І тому що вони люди-кола, у їхньому житті не настало моменту, коли стало «достатньо».

2️⃣ Група, яка живе комфортно – це люди-спіралі. Це люди, які спочатку отримують інформацію та відповідні умови, потім роблять маленький прогрес і потім знову чекають на інформацію та умови. Вони рухаються завдяки хвилинам ясності та стоять на місці через години сумнівів.

3️⃣ І є група – це люди-прямі лінії. Вони здобувають ясність не з інформації, а зі зворотного зв'язку на свої дії. Це дуже рідкісна категорія людей. На якомусь етапі руху вони зрозуміли, що для зростання їм не потрібна інформація, їм потрібен прорив. А прорив – це результат прикладної та регулярної дії стосовно наявної в них інформації.


Щотижнева практика з коучем, опрацювання страхів та бачення своїх станів та цілей надає впевненості діяти. А вміння перебувати у стані спокійного та нестримного розуму допомагає зовсім іншими очима дивитися на цінність свого життя.

Розкриття себе, своєї усвідомленої чутливості це нескінченний процес трансформації. Без фіналу, без стелі. Це шлях, що складається з безлічі кроків та проміжних досягнень і вміння любити сам процесс дає свої вагомі результати.

І мета не в тому, щоб стати розумнішими, вищими, прокаченішими за інших.

Найбільша цінність розвитку кожного з нас – у внутрішній ясності. Коли лінза, якою дивишся на себе і на світ, перестає спотворювати в першу чергу ваше життя.


Коли відлітають сумніви. Ти перестаєш тікати від правди, від себе та своїх страхів. Перестаєш стискати свій обсяг.


Починаєш бачити всім нутром, усім тілом,з довірою до себе рухаєшся до свого бажаного. Коли більше не боїшся бути собою. Бути справжнім і виявляти світові свою автентичність. Без надриву та бажання накласти на себе 10 фільтрів. Живеш зухвало і сміливо, вдихаючи свободу та насолоду прояву.


І тоді, навіть десь з'являється біль — вона вже не руйнує. Вона не засмоктує у чорну дірку. Ти більше не провалюєшся у страждання. Тому що є ясність, опора, довіра до себе. І це інтуїтивне тілесне із самої глибини: “я знаю, як мені краще”.


Пам'ятаймо, що “Наша реальність є результатом наших виборів та рішень. Результат нашого бажання відчувати ясність щодня”.


І головне: чим ясніше наше сприйняття — тим багатшим розкривається наша чутливість. Тим багатограннішими стають наші приємні почуття.


Коли є не просто веселощі — а є радість, тиха радість, тріумфування, подяка, грайливість, справжній сміх, трепет, щира радість за інших, дитяча радість від простих речей і ще багато її відтінків.


Життя стає більш наповненим.


І коли відкривається новий шар, новийбіль — так, там спочатку ми можемо бути вразливими і страшно. Це дуже неприємно та тонко. Але разом з цим народжується ціла хвиля драйву, азарту та чистої дитячої цікавості. Це дійсно красиво.


Це радість та передчуття нових відкриттів про себе. А вони варті всіх неприємних статків на мільйон відсотків.

Тож якщо відчуваєте,що готові зануритися в свій світ запрошую в коучингове супроводження на цьому цікавому шляху.


📲Щоб зв'язатись зі мною @AlenaMykhalenko


Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”