top of page

💬 Чи бувало у Вас таке, що під час важливої розмови чи конфлікту Ваш партнер багато мовчить?
🤔 Він може продовжувати свою мовчанку і впродовж наступних годин, днів, тижнів після події аж поки Ви самі не почнете знаходити шляхи для примирення. Проте, перш, ніж це станеться, весь час Ви почуваєтесь емоційно незатишно, оскільки взагалі незрозуміло, чому саме виникла така реакція і чим Ви її заслужили (часто Ви ще й самі повинні здогадатись, що викликало таку реакцію і виправити ситуацію), а він чи вона в цей час веде звичайний спосіб життя, ніби нічого такого не сталось, просто з Вами більше не розмовляє або ж, навпаки, показово мовчить і всім своїм виглядом показує, що щось не так.


↪️ Нерідко у відносинах свідомо або несвідомо мовчання використовують як інструмент покарання. Виражатись воно може не тільки самим мовчанням, а й ізоляцією та ігноруванням (людина виходить з кімнати, коли Ви в неї заходите, поводиться з Вами поряд так, ніби Вас взагалі поряд нема і Ви не бачите, що відбувається і т.д.).


👆Мовчання в стосунках є одним з різновидів емоційного насилля.


🧩 Вміння говорити «тут і зараз» під час конфлікту або іншої ситуації, яка цього потребує, – це навичка, яка допомагає будувати здорові стосунки.


🔗 Побудова здорових стосунків – це вміння, яке можна опанувати і якщо Вам хочеться перетворити свої стосунки на емоційно безпечне, приємне та підтримуюче середовище, я можу в цьому допомогти.


Автор: Ольга Семінська,психолог-сексолог, фахівець з емоційно-образної терапії, НЛП і транзактного аналізу


Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page