top of page

Читання повітря: невербальні сигнали вашого співрозмовника

Багато людей стикаються зі ситуацією, коли вони почуваються неуважно прослухованими, незрозумілими або незадоволеними під час спілкування.

Часто це може бути пов'язано із недостатнім розумінням невербальних сигналів, які постійно висилає наш співрозмовник.


Невербальні сигнали, такі як міміка, жести, постава тіла та тон голосу, можуть передавати багато значущої інформації про нашого співбесідника і його емоційний стан.


Важливість невербальних сигналів


Статистика свідчить, що близько 55% нашого спілкування залежить від невербальних сигналів, 38% - від голосу та лише 7% - від самого змісту словесного спілкування. Це означає, що ми можемо подивитися наших співрозмовників і багато про них дізнатися, навіть не чуючи, що вони говорять.


Міміка та жести


Міміка обличчя є одним з найінформативніших джерел невербальної комунікації. Вона може передавати настрій, емоції та навіть думки нашого співрозмовника. Наприклад, злегка зведені брови можуть свідчити про незадоволення або нерозуміння, а похитування голови може вказувати на схвалення або погодження. Також обережно спостерігайте за жестами вашого співрозмовника. Рукоплескання, махання руками або манери виконання жестів можуть викликати різні емоції та враження.


Постава тіла і рухи


Постава тіла та рухи можуть розповісти багато про стан і особистість нашого співрозмовника. Зігнута спина може вказувати на стрес, несигнальний крок або скривлена постава можуть свідчити про незадоволення або неприязнь. Якщо співрозмовник сидить скрещеними руками чи ногами, це може вказувати на оборонний стан або неприйняття ідеї.


Тон голосу та мова тіла


Тон голосу може відображати не лише емоційний стан, але й комфортність та стиль спілкування. Швидкість мовлення, гучність і інтонація можуть переказати додаткову інформацію про співрозмовника. Також обережно спостерігайте за рухами тіла вашого співрозмовника. Мрів голови, поклавши палець на уста, може означати нудьгу або замисленість. Навпаки, відкриті руки та замахування ними можуть свідчити про відкритість та готовність до спілкування.Читання невербальних сигналів є важливою навичкою, яка допомагає нам краще зрозуміти наших співрозмовників та побудувати більш ефективне спілкування. Звернення уваги на міміку, жести, поставу тіла, тон голосу та мову тіла допоможе нам виявити справжні наміри та емоції інших людей.


Пам'ятайте, що це тільки загальні патерни, і кожна людина унікальна. Завжди слухайте не лише слова, але і те, що розповідає вам ваш співрозмовник невербально.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page