top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

💬 Часто чую в практиці таке питання: "Чи є, особливо зараз, психічно здорові люди?"

Давайте поспілкуємось на цю тему "Звідки починається психічна зрілість?"

💌 Роль мами в близькості з дитиною має величезне значення. Про це написано безліч літератури, і факти говорять про ключові життєво важливі навички для кожної людини - любити і довіряти.

Роль батька досить часто виглядає "тіньовою" у вихованні дитини. І це надалі дає несприятливий результат для досягнення щасливих стосунків і успіху в кар'єрі.


👉 Для кожної дитини важливими є 2 значущі фігури: мама і тато.

Основна роль батька - дати дитині впевненість і значущість, правила для щасливого життя, визначити норму поведінки, роз'яснити, як не можна і що по відношенню до себе та інших неприпустимо. Саме ці важливі настанови, дані батьком, сприймаються дитиною беззаперечно. Виростаючи, вже доросла людина розуміє, хто вона, чого вона хоче, що неприпустимо, неприйнятно щодо себе та інших, як правильно чинити, виходячи з моралі батька. У результаті поведінка кожного дорослого - це правила, закладені батьком у дитяче сприйняття. Ці правила називаються особистими кордонами.

У разі, якщо батько "був відсутній" у житті дитини або був директивним, залежним, у дорослої людини будуть проблеми з упевненою поведінкою, незадоволеність собою, завищені очікування від партнера, проблеми в кар'єрі та в реалізації свого потенціалу.


🤔 Як вирішити проблему відсутності самоідентифікації (а звідси і впевненої поведінки) як наслідок успіху, фінансового благополуччя?

Рішення: усвідомлено прийняти своїх батьків і перерости = стати дорослішими за особисті обрАзи, розпізнати свої потреби і створити всередині себе турботливого батька, що дає внутрішню опору, безпеку, прийняття і любов.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page