top of page

Частина 2. Синдром відкладеного життя

✍️ Альона Михаленко, трансформаційний коуч, ігропрактик, духовний практик, фахівець з НЛП, коучингу, МРТ (методу реактивних трансформацій), @AlenaMykhalenko


🤔 Частина 2. Синдром відкладеного життя - стан, за якого ми з тих чи інших причин лише збираємося жити і чекаємо того самого моменту, коли все розпочнеться по-іншому.


💬 Як зрозуміти, що ви перебуваєте в мертвій точці?


Ви чекаєте, що щось зміниться, як тільки - закінчите 20 курсів, зміните роботу, наберетеся впевненості, одружитися або розлучитися, чи коли настане понеділок. Але... нічого не змінюється роками. Ми живемо ілюзіями майбутнього, абсолютно ігноруючи факти та поточні можливості сьогодні. Так, ми мріяли про щось, візуалізували, але потім закрутилися в рутині, хоча на підсвідомому рівні все ще продовжуємо жити нездійсненною мрією. Жити в такому ритмі роками надто виснажує, а здатність щось міняти атрофується.


👉 Як вирішити проблему?

Пропрацювати її можна самому або зі спеціалістом. Якщо ви вибираєте перший варіант, слід бути чесним з собою та включити всі свої вольові зусилля з навиком самодисципліни, щоб діяти по новому.


👉 Як це подолати?


Усвідомити наявність проблеми

Будь-яке рішення починається із визнання проблеми. Це допоможе визначити причинно-наслідковий зв'язок, який до неї призвів, щоб надалі це опрацювати. Якщо ви не отримуєте кардинально нових результатів, але продовжуєте сліпо сподіватися і вірити, настав час собі в цьому зізнатися.


Для початку відокремте факти від мрій.

Зіставте те, про що ви мрієте, з тим, що є зараз. Наприклад, Ви хочете мати улюблену справу? Погляньте де ви зараз? Чим менш воно відповідає вашій мрії, тим скромніші ваші шанси отримати те, що малює собі уява. Коучингове питання собі:

- Що вам заважає зараз розпочати діяти? Ви відкладаєте на потім, сподіваючись, що все якось само собою вийде?

Задача- діяти локально, але при цьому мислити глобально. Якщо відкладаєте життя на завтра, то ви точно потрапили у пастку.


Наступний крок - Трансформувати мрії у цілі.

Поставити собі ціль та зробити декомпозицію і починати з невеликих цілей.

За один день неможливо змінити мислення та виконати все заплановане. Приділяючи своїм цілям хоча б кілька годин на тиждень, згодом це перетвориться на звичку. Виконання маленьких цілей додасть впевненості в тому, що ви здатні впоратися з більш складними завданнями. Важливо формувати реалістичні цілі та не плутати їх із мріями. Мета, дедлайн її виконання: протягом тижня, місяця, року. Важливо чітко сформулювати критерії, за якими ви зрозумієте, що її досягли. Тобто, потрібно не просто ставити мету. Важливо запитати себе:- Як я зрозумію, що в мене вже є моя ціль? Як я там буду почуватися?


Діяти тут і зараз

Випишіть ті цілі, які відкладалися протягом останнього часу. Розташуйте їх у порядку пріоритетності, досяжності та реалістичності. Починайте або з тієї, яка найбільш здійсненна задача чи ціль, - так ви швидше побачите результат, або з тієї, яку хочеться і є ресурс здійснити насамперед, - це може стати додатковим джерелом мотивації.

Починати з малого, але діяти. Не треба відразу намагатися вирішити глобальне, непідйомне питання. Дії - ключ до подолання синдрому відкладеного життя.


Скласти структурований план дій

Напишіть список поетапних конкретних дій для досягнення цілей. Важливо встановити чіткі дедлайни для кожного пункту. Не страшно, якщо ви не встигнете щось виконати у відведений час, головне, що ви вбудували результат у ваше майбутнє. Щоб через деякий час не залишитися ні з цим, а, навпаки, отримати те, про що мріяли. До речі, саме цим ви можете зайнятися прямо зараз.

Це допоможе вам бути готовим до завтрашнього дня, в якому ви зможете дозволити собі жити так, як вирішили, щоб це дало вам користь, а не розчарування.


Зізнатися собі, що саме не дає насолодитися життям.

Справжнє життя не почнеться після певної події, воно йде прямо зараз. Не потрібно чекати вихідних, щоб насолоджуватися життям.

У багатьох приємних дрібницях ми собі відмовляємо в очікуванні справжнього життя. При цьому нічого не заважає отримати їх зараз: гуляти в приємних місцях, робити яскравим та насиченим своє справжнє тут і зараз і прямо отримувати насолоду.


Робота з своїм мисленням та емоційним станом. Розуміти, які обмежуючі переконання мене стримують та не дають рухатися вперед. Це також вправно опрацьовуємо на сесіях.


💌 Майбутнє ніколи так і не настане. Кожна наступна хвилина життя – це майбутнє. І ви відкладаєте життя щоразу, коли знову і знову думаєте великими трьохрічними відрізками, а не теперішнім часом. Перестаньте просто сподіватись. Якщо не діяти зараз, то все так і залишиться в цій точці. Усвідомте, що у життя немає другого акту, немає вистави та немає репетиції. Ви вже почали жити та живете. Задумувались, куди поділися останні рік-два-п'ять? Питання в тому, наскільки якісно ви мислите та робите цікавими свої поточні дні.


📝 Міні-практика, щоб зрушити з місця.

* Складіть список із 5 справ, які можна зробити вже сьогодні. І так кожного дня постійно записувати свої наступні 5 кроків, які приведуть вас до мрій та цілей. Секрет у тому, що жага просуватися далі і справді приходить в процесі виконання дій. Вміти присвоювати свої досягнення та результати це теж мистецтво. Навіть якщо у вас зараз немає цілей, ви розучилися мріяти по-крупному і живете за встановленими догмами та обмежуючими упередження щодо себе та світу, список з 5 справ допоможе вибратися з цієї мертвої точки.


💬 Можна подумати, що жити за планом, це обмежує, не залишає час для існування тут і зараз. Це помилка. Якщо думати про минуле і заглядати в майбутнє правильно, ви успішно житимете в даний момент і відчуваєте радість того, що відбувається. І це стане набагато цікавішим, ніж просто існувати. Так ви почнете управляти своїм життям, включивши туди і відпочинок і плані дії і задоволення від процесу, отримуючи тільки ті речі, яких дійсно потребуєте.

Суть методу "тут і зараз" у тому, щоб ви отримували задоволення від того, що відбувається, цінували поточний момент, робили те, що хочете робити. Але не в тому, щоб стихійно і хаотично, піддавшись емоціям і настрою, що змінюється, здійснювати вчинки, про які згодом будете шкодувати.

Живіть цікаво, але продуктивно!

Принцип життя "тут і зараз" має сенс глибше, ніж "роби що хочеш, один раз живемо!"

Думайте про майбутнє, але живіть сьогоденням – ось суть статті. Навчіться управляти своїм життям та отримуйте задоволення від того, що на що ви впливаєте, маєте і можете мати. В іншому випадку життя або інші люди контролюватимуть вас. Тільки згадуючи минуле, думаючи про майбутнє і живучи сьогоденням, можна стати успішною і щасливою людиною.

Якщо ви вже зрозуміли, чому не варто відкладати життя на потім, ви на правильному шляху. Якщо вам складно почати діяти, можна звернутися до коуча. Його завдання – допомогти максимально швидко вивести на доріжку, вільну від страхів та хибних переконань, що заважають вам жити. Пам'ятаєте, що в житті найцінніше саме життя, ваш досвід, який ви проживаєте, то ж може настав час жити наповну?


📲Щоб зв'язатись зі мною @AlenaMykhalenko

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"