top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Хочу розповісти, чому людина не відчуває себе щасливою

✍️ Ольга Котляр, @OK_psyhology практикуючий психолог, психотерапевт, автор і ведуча курсів трансформації особистості

@OK_psyhology

Друзі, вітаю!


💬 Хочу розповісти, чому людина не відчуває себе щасливою, від чого з'являється емоційна втома, депресія, почуття самотності.


Для початку, кожна людина народжується з базовими почуттями. Це страх, сум, радість, цікавість, злість.


🧩 Кожне почуття має свою істинну причину і за кожним почуттям існує потреба.


Коли людина вміє приймати і виражати власні почуття, в неї не накопичуються складні стани: депресія, емоційна втома, інше...


Наприклад, коли людина не вміє або, частіше, боїться виражати злість, накопичується багато кортизолу (гормону стресу). Цей гормон, коли його забагато, втомлює людину. І, поступово, людина відчуває апатію, емоційну втому, депресію, інше.. Депресивні розлади створюються від того що не вистачає дофаміну (гормон мотивації, цілеспрямованості).


👉 Часто в практиці зустрічаю, що людина не знає своїх бажань. Коли ми були маленькими дітьми, ми часто чогось бажали. Коли людина стає дорослою і відчуває дратівливість або апатію від того, що не знає своїх бажань.


🤔 Що ж робити в таких випадках? Чи існує якась пігулка від апатії, депресії? Такі питання часто зустрічаються серед клієнтів. Пігулки, які б змогли вилікувати назавжди від негативних станів не існує! Пігулка стабілізує тільки реакції, але не лікує саму причину. Щоб пролікувати складні стани, треба працювати над негативними схемами, сценаріями відносин до себе, які залишились в пам'яті..🙌 Чудово працює схемотерапія, кпт-терапія, дпт-терапія для лікування будь-яких тривожних розладів.


🔑 До всього що вже розповіла, приєднуйтесь до терапевтичної групи “Здійснення Ваших бажань”

Курс проходить он-лайн, щотижня, ми вже потроху почали, так що приєднуйтесь до нас! Хто з нами, приєднуйся: https://t.me/+wiPjzIbAPZU0OGIyComments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page