top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Хоторнський експеримент

Експерименти у психології допомагають нам краще зрозуміти природу людського розуму і поведінки. Один з найвідоміших експериментів, який розкриває вплив середовища на ефективність роботи людей, це Хоторнський експеримент.


Хоторнський експеримент, також відомий як Хоторнський ефект, був проведений у 1924-1932 роках на Західних Електричних Компаніях у Чикаго. Цей експеримент став першим в світі, який досліджував вплив різних аспектів робочого середовища на продуктивність працівників.


Головна мета експерименту була визначити, які фактори впливають на ефективність працівників. Дослідження проводилося шляхом зміни різних параметрів робочого середовища та спостереження за змінами в продуктивності працівників.


Одним з найцікавіших результатів експерименту було виявлення того, що не самі зміни в робочому середовищі спричиняли покращення продуктивності, а сам факт здійснення змін. Продуктивність працівників зростала незалежно від того, які зміни були внесені.


Цей результат експерименту довів, що сам свідомий контроль над умовами праці може мати позитивний вплив на працездатність працівників. Відчуття того, що працівникам надається увага і їх робота є важливою, сприяло збільшенню мотивації та ефективності.


Хоторнський експеримент відкрив нові горизонти для психології організації праці та вивчення взаємозв'язку між людьми та їхнім середовищем. Цей експеримент наголошує важливість підтримки та мотивації працівників у робочому процесі для досягнення кращих результатів.


Дослідження у психології, такі як Хоторнський експеримент, розкривають нам різні аспекти людського розуму та поведінки. Розуміння цих аспектів може бути корисним не тільки для менеджерів та керівників, але і для всіх, хто цікавиться розвитком та покращенням якості свого життя.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page