top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ


Фрейдизм - це сукупність психологічних теорій, розроблених видатним австрійським лікарем та психоаналітиком Зігмундом Фрейдом. Його дослідження мали великий вплив на розвиток психіатрії, психології та культурології впродовж двадцятого століття. Фрейдівська теорія розглядає людську поведінку та психіку як феномени, що керуються несвідомими процесами та сексуальною енергією.


Основною концепцією теорії Фрейда є усвідомлення таких несвідомих факторів, як намагання, мрії, бажання та переживання, які впливають на нашу поведінку та думки. Фрейд вважав, що найсильнішим інстинктом людської природи є сексуальність, і відповідно до цього розробив концепцію психосексуального розвитку. За цією концепцією, людська особистість проходить крізь певні етапи розвитку, які впливають на формування характеру та особистих якостей.


Фрейд також виділив три складові структури психіки: Ід, Его та Супер-Его. Ід - це несвідома сфера, що характеризується відсутністю моральних норм та негайним задоволенням потреб. Его - це психічна інстанція, що розуміється як свідомий регулятор між Ід та Супер-Его, здатний забезпечувати адаптацію до реального світу. Супер-Его - це інстанція, що репрезентує моральні норми та цінності, які були засвоєні в дитинстві.


Найбільш відомим інструментом психоаналізу, розробленим Фрейдом, є аналіз снів. Він вірив, що сни є відображенням бажань та конфліктів, що ховаються в несвідомості. Шляхом аналізу снів, люди можуть отримати доступ до своєї несвідомості та зрозуміти, які процеси лежать в основі їхньої поведінки.


Хоча фрейдизм має своїх критиків, його вплив на сучасну психологію та культуру залишається помітним. Він відкрив нові шляхи в сприйнятті психічного розвитку та поведінки, а також зазнавав значної популярності у своє час. Його принципи досі застосовуються в багатьох сферах, від психотерапії до літератури та мистецтва.


Отже, фрейдизм є однією з ключових концепцій в психології та психіатрії. Він надає унікальний погляд на несвідомі фактори, що впливають на наше життя та поведінку, а також допомагає нам краще розуміти себе та інших людей. Вивчення та застосування фрейдизму може привести до покращення як особистого розвитку, так і сприйняття навколишнього світу.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page