top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Фрази, які допоможуть вам викрутитися в розмові


Уміння ефективно комунікувати є важливим навичкою у всіх сферах життя. Часом ми можемо опинитися в незручних ситуаціях під час розмови, коли доречно використати фрази, що допоможуть нам зіпсувати атмосферу.


Однак, існують також певні фрази, які можуть допомогти викрутитися з складних ситуацій та зберегти гармонію у спілкуванні. У цій статті ми поговоримо про такі фрази, які можна використовувати, коли вам потрібно змінити тему, вийти з напруженої ситуації або відхилити неприємну пропозицію.


1. "Мені цікаво почути більше про те, що ти/ви відчуваєш".

Ця фраза використовується для того, щоб відкрити розмову про почуття і думки іншої людини. Вона перенаправляє увагу на співрозмовника і створює можливість для глибшого розуміння його/її погляду на ситуацію. Це може змінити хід розмови та зняти напруження.


2. "Давайте подумаємо про це ще трохи".

Ця фраза є відмінним варіантом, якщо ви не почуваєтесь готовими давати одразу відповідь на складне запитання або пропозицію. Вона дозволяє вам виграти додатковий час для обміркування ситуації, а також дає змогу неоднозначно зреагувати вразливим чином.


3. "Можливо, моя точка зору не повністю правильна, але..."

Це прекрасна фраза, яка допомагає вам включати застереження, що готові прийняти альтернативну точку зору. Вона вказує на вашу відкритість до обговорення і заспокоює інших учасників розмови, що є ключовим для збереження гармонії в спілкуванні.


4. "Давайте фокусуватися на позитивних аспектах".

Ця фраза допомагає змінити хід розмови на позитивний шлях, якщо вона сконцентрована на негативних аспектах. Вона створює можливість для позитивної дискусії та дотримання конструктивного спілкування.


5. "Я розумію, що це важливо для вас, але зараз я не можу/готовий обговорювати це".

Ця фраза дозволяє вам налагодити межі свого спілкування і компетенції. Вона вказує на ваше розуміння важливості теми для співрозмовника, але одночасно повідомляє про ваші обмеження та необхідність вибору іншої теми або моменту для обговорення.Уміння ефективно викручуватися в розмові є важливою навичкою, яка сприяє підтриманню хороших стосунків та гармонії у спілкуванні.


Використання відповідних фраз може допомогти вам перенаправити розмову, змінити хід дискусії та підтримати позитивну атмосферу.


Пам'ятайте, що важливо дотримуватися загальних принципів спілкування, таких як ввічливість, повага та чуйність, щоб досягнути успіху у будь-якій розмові.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”