top of page

Фобофобія (фобіофобія) - страх появи нав'язливого страху або фобії

Фобофобія (фобіофобія) є страхом страху або боязнню появи нав'язливого страху або фобії. Цей термін утворений від грецького слова "φόβος" (страх), а також латинського префіксу "phobo-" (страх) і суфіксу "-phobia" (фобія). Фобофобія не пов'язана з конкретними об'єктами, ситуаціями або подіями, але виражає страх перед самим страхом.


Ця фобія може мати різні причини, включаючи негативні досвіди з фобіями у минулому, передавання страхів від батьків чи оточуючих людей, загальний страх перед невідомим або неконтрольованим. Люди з фобофобією можуть переживати постійний страх або тривожність, боятися власних почуттів і сприйняття страху.


Симптоми фобофобії можуть включати тривогу, паніку, прискорений пульс, пітливість, дихальні проблеми, депресію та ізольованість. Люди, що страждають від фобофобії, можуть уникати ситуацій, де вони можуть почувати страх або тривогу, і намагатися попередити будь-які можливі причини страху.


Страх випробувати переляк є іншим аспектом фобофобії. Люди можуть боятися власних страхів, тому що вони не хочуть стикатися зі своїми емоціями і почуттями страху. Це може призводити до вибору безпечних, але обмежених шляхів життя, уникнення нових викликів і ризиків.


Люди, які стикаються з фобофобією, можуть шукати психологічну або психіатричну допомогу для працювання над своїми страхами і зменшення тривоги. Терапія може включати психотерапевтичні підходи, такі як когнітивно-поведінкова терапія, дихальні техніки, медикаментозну терапію або комбінацію різних методів.


Фобофобія - це серйозне психологічне становище, яке може суттєво вплинути на якість життя людини. Важливо знати, що допомога є доступною, і з правильним підходом і підтримкою фобофобія може бути управління та зменшена, дозволяючи людині насолоджуватися більш задовільним життям.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page