top of page

Феномен ігнорування інформаційної цінності того, що не сталося цеЖиття сучасної людини майже незрозуміле без постійного впливу інформації, яка приходить з усіх можливих джерел - телевізійні екрани, інтернет-сторінки, соціальні мережі і так далі. Ми стали свідками різноманітних подій, які відбуваються далеко від нас. Та, не зупиняючись на цьому, люди також часто цікавляться тим, що може статися в майбутньому. Але чи знаєте ви, що одним з найцікавіших і психологічно значущих аспектів є феномен ігнорування інформаційної цінності того, що не сталося?


Цей феномен виникає, коли ми постійно звертаємо увагу на новини і події, які відбуваються у світі, але не приділяємо достатню увагу тому, що не сталося. Ми схильні шукати й обговорювати негативи, надмірно зосереджуватися на поганих новинах, травмах, страхах і конфліктах, незалежно від нашої причетності до них. Усе це здатно викликати страх, тривогу та погіршення настрою, впливаючи на наше фізичне і психічне становище.


Чому ж ми так сильно зосереджуємося на тому, що не сталося, і ігноруємо його інформаційну цінність? Є кілька можливих причин.


По-перше, люди зазвичай цікавляться незвичайними та шокуючими подіями. Негативні сенсації впливають на наші емоції та привертають нашу увагу в більшій мірі, ніж позитивні. Це властиве нашій природі, адже ми більше прагнемо запобігти негативним наслідкам, ніж отримати позитивний результат.


По-друге, засилля інформації, яке надходить до нас щодня, може призвести до перенасичення. Ми зазнаємо інформаційного перевантаження, і через це починаємо ігнорувати те, що не є незвичайним або не викликає наших емоцій. Ми швидко прокручуємо новини в пошуку чогось більш цікавого, і, саме через це прискорення, втрачаємо можливість замислитися над тим, що не сталося.


Отже, як ми можемо подолати цей феномен і почати більше приділяти увагу тому, що не сталося? Важливо зрозуміти, що це важливий аспект нашого психологічного благополуччя і спричинює загальний розлад. Ігнорування інформаційної цінності того, що не сталося, може призвести до перекрученої картини світу та набагато більшого фокусу на негативному.


Один зі способів протидії цьому феномену - це бути усвідомленим споживачем інформації. Ми повинні уважно обирати те, що ми читаємо, дивимося та слухаємо. Потрібно віддавати перевагу позитивним новинам, успіхам і досягненням. Постарайтеся активно шукати інформацію про позитивні зміни у світі та в вашому оточенні.


Також важлива роль відводиться усвідомленню своїх емоцій і реакцій на інформацію. Періодично зупиняйтеся і проаналізовуйте, як певні новини впливають на вас. Якщо ви помічаєте, що ви особливо чутливі до негативних новин, спробуйте зосередитися на більш розумних і позитивних джерелах інформації.


У світі повно цікавої, надихаючої і позитивної інформації, яка не отримує достатнього визнання інформаційної цінності через феномен ігнорування. Змінюючи свої звички споживання інформації, ми можемо створити більш збалансовану картину світу і підтримати своє психологічне самопочуття. Розширюйте свої горизонти й відкривайте для себе нові можливості, включаючи ті, які є перед вами, а не лише ті, що не сталися.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"