top of page

Фагофобія – страх подавитися їжею або ковтнути її

Фагофобія – це психологічний розлад, характеризується страхом із-за можливості подавитися їжею або ковтнути її. Цей страх може бути настільки інтенсивним, що людина уникає прийому їжі, може довго жувати їжу або ретельно перевіряти кожен ковток перед тим, як ковтнути її. Фагофобія є видом специфічного фобічного розладу і може суттєво обмежувати життя та повсякденні дії людини.


Основними симптомами фагофобії є:

1. Страх щодо можливості подавитися їжею або ковтнути;

2. Уникання прийому їжі або відмова від їжі у громадських місцях;

3. Продовжене жування їжі або ретельна перевірка кожного ковтка;

4. Постійна тривога, коли мова йде про їжу або прийом їжі;

5. Фізичні симптоми, такі як пітливість, нудота, серцебиття або дихальні проблеми.


Причини фагофобії можуть бути різноманітними. Деякі люди можуть розвинути цей страх через негативний досвід у дитинстві, наприклад, подія, коли вони майже задушилися під час їжі. Інші можуть виникнути симптоми фагофобії через незбалансовану психіку або особистісні особливості.


Лікування фагофобії передбачає комплексний підхід, що включає психотерапію та підтримку фахівця. Когнітивно-поведінкова терапія є ефективним методом лікування фагофобії, який допомагає клієнтам розуміти та змінювати свої негативні думки та переконання щодо їжі. Також можуть використовуватися будь-які інші методи лікування, які мають на меті знизити тривогу та стрес пов'язаний з їжею.


Якщо ви маєте фагофобію або підозрюєте, що у вас може бути подібний розлад, важливо звернутися до фахівця, який зможе надати вам відповідну допомогу та підтримку. Не варто самолікуватися або ігнорувати проблему, оскільки це може призвести до погіршення стану.

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"