top of page

Тілесно-орієнтована терапія (ТОТ)


🔑 Тілесно-орієнтована терапія (ТОТ) - це психотерапевтичний підхід, який акцентує увагу на важливості тілесного досвіду та взаємодії між психікою та фізіологією людини. Вона спрямована на розуміння та регулювання емоційних станів через виявлення та розвиток свідомості про фізичні відчуття та рухи. ТОТ може бути ефективним інструментом для розкриття та розуміння психологічних аспектів особистості.


В рамках тілесно-орієнтованої терапії, клієнт та терапевт спільно досліджують фізичні відчуття, рухи, дихання та інші тілесні прояви. Це може включати усвідомлення напруженості, розслаблення, виявлення певних емоційних реакцій через тілесні враження.


Такий підхід дозволяє виявляти та розробляти різні стратегії для впорядкування емоційних переживань та подолання психологічних труднощів. ТОТ може бути особливо корисною для тих, хто має труднощі у вираженні емоцій чи розумінні своїх почуттів.


👉 Цей метод також може допомогти розкрити та розвинути нові аспекти самосприйняття та саморозвитку. Важливо відзначити, що тілесно-орієнтована терапія може бути ефективною в поєднанні з іншими психотерапевтичними методами.


🧩Важливим аспектом тілесно-орієнтованої терапії є розвиток свідомості та уваги до власного тіла. Клієнти навчаються слухати сигнали, які надходять з їхнього фізичного самопочуття, і впізнавати, як це пов'язано з їхніми емоціями та психологічними станами.


Також, тілесно-орієнтована терапія може включати практичні вправи та техніки для релаксації, регулювання дихання та рухового сприйняття. Ці методи допомагають зменшити стрес, покращити самопочуття та збільшити рівень емоційної самосвідомості.


Крім того, ТОТ може бути корисною для роботи з психосоматичними проблемами, такими як болі в тілі, мігрені, проблеми зі сном та інші фізіологічні симптоми, які можуть бути пов'язані з емоційними факторами.


Тілесно-орієнтована терапія є частиною загального спектру психотерапевтичних методів, які спрямовані на вирішення психологічних та емоційних проблем людини. Вона базується на переконанні, що тіло та розум не можна розглядати окремо, і що фізічні відчуття та емоції тісно пов'язані.


☝️ Основною метою тілесно-орієнтованої терапії є допомога клієнтові розкрити та розібратися у своїх внутрішніх конфліктах, переживаннях та емоційних блоках через роботу з фізичним тілом. Це може бути особливо корисним для тих, хто відчуває труднощі у вираженні емоцій словами чи розумінні своїх почуттів.


🔗 Одним з ключових аспектів ТОТ є акцент на "тут і зараз" - тобто на тому, що відбувається в тіло і емоційно саме в даний момент. Це дозволяє зосередитися на реальних потребах та переживаннях, а не на минулих або майбутніх подіях.


👉Переваги тілесно-орієнтованої терапії


Інтегрованість фізичного та психологічного: Даний метод дозволяє об'єднати аспекти фізичного та психічного здоров'я, сприяючи гармонійному функціонуванню обох.


Розширення самосприйняття: ТОТ сприяє кращому розумінню свого тіла та емоцій, що може призвести до покращення внутрішнього стану.


Ефективність при травматичних досвідченнях: Допомагає клієнтам працювати з травматичними переживаннями та розслідувати їх вплив на фізичний стан.


Емоційна саморегуляція: Навчання регулюванню емоцій через тілесні враження та рухи може бути особливо корисним для тих, хто має складнощі у цьому аспекті.


Робота з психосоматичними проблемами: Допомагає розрозуміти зв'язок між емоціями та фізичними симптомами, сприяючи полегшенню.


🌱 Тілесно-орієнтована терапія відкриває новий спосіб розуміння та роботи з власними емоціями та фізичним самопочуттям. Вона може бути особливо корисною для тих, хто шукає інноваційні підходи до вирішення психологічних проблем.


Зрештою, ефективність тілесно-орієнтованої терапії залежить від індивідуальних особливостей та потреб кожної особи. Як і у будь-якому психотерапевтичному підході, важливо пам'ятати, що підхід має бути відповідним конкретній ситуації та особистості клієнта.


🙏Якщо Вам потрібна консультація профільного фахівця, переходьте у наш розділ "Обрати фахівця" і обирайте спеціаліста, до якого хотіли б звернутися, чи переходьте у наш Телеграм-канал, де багато корисної інформації та безкоштовних заходів.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page