top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Трихотілломанія: коли волосся стає об'єктом спраги


Трихотілломанія - це психологічне захворювання, що характеризується непереборною потягою виривати волосся, тягнути, або навіть вищипувати його. Люди, що страждають від цього стану, віддають перевагу витягуванню волосся з різних частин тіла, таких як голова, брови, ресниці, вуса, а навіть пухирці на шкірі. Цей нездоровий звичай може призвести до пошкодження шкіри, втрати волосся та негативного впливу на якість життя хворої людини.


Причини трихотілломанії


Не існує єдиної причини, яка викликає трихотілломанію, але деякі фактори можуть сприяти розвитку цього розладу. Основні причини включають:


1. Стрес та тривогу: Експерти вважають, що стрес може бути одним із основних факторів, що призводять до трихотілломанії.


2. Травми або знущання: Травми, знущання або задоволення від видаляння волосся можуть сприяти розвитку цього захворювання. У деяких випадках, люди починають видаляти волосся як реакцію на стрес или травму.


3. Схильність до розладів контролю імпульсів: Люди з вродженим порушенням контролю імпульсів, таким як ті, хто має схильність до шкрябання або відшаровування шкіри ("дерматіломанія"), можуть бути більш нахильні до розвитку трихотілломанії.


Лікування трихотілломанії


Лікування трихотілломанії зазвичай включає комбінацію фармакологічних та психологічних методів. Нижче наведені методи, які можуть бути використані для допомоги пацієнтам з трихотілломанією:


1. Психотерапія: Психотерапія, включаючи когнітивно-поведінкову терапію (КПТ), може бути ефективна у лікуванні трихотілломанії. Терапевт розробляє плани лікування та стратегії, які допомагають клієнту зменшити та контролювати непереборну потягу до видаляння волосся.


2. Усвідомлення: Усвідомлення є психологічним підходом, який вчить людей зосередитися на своїх потребах та емоціях. Допомагаючи клієнту бути більш усвідомленим своїх думок та дій, цей метод може допомогти управляти непереборною потягою до видаляння волосся.


3. Фармакотерапія: У деяких випадках, лікар може призначити ліки, такі як антидепресанти або анксіолітики, для допомоги зняттю симптомів тривоги та стресу, які можуть призводити до трихотілломанії.


Важливо пам'ятати, що трихотілломанія є медичним станом, який потребує діагностики та належного лікування. Індивідуальні підходи до лікування допомогають пацієнтам з трихотілломанією одержати належну підтримку та зміцнити свою психологічну стійкість у боротьбі з цим станом. Якщо ви або когось з ваших знайомих турбує трихотілломанія, важливо звернутися до відповідних медичних фахівців для діагностики та лікування.

Commentaires


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page