top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Трискайдекафобія: страх числа 13Трискайдекафобія, також відома як тредекафобія або тердекафобія, є страхом або необґрунтованою вірою в те, що число 13 несе негативну удачу або приносить навіть нещастя. Цей страх може виявлятися у формі уникання усього, що пов'язане з числом 13, такого як дати, дні тижня, номери будинків, поверхів або кімнат.


Існує безліч теорій та пояснень щодо походження трискайдекафобії. Одна з них пов'язана з християнською традицією Ісуса Христа і 12 апостолів на останній вечері, де прикладно масею намагаються уникнути сидіти одночасно з 13-м гостем за столом. Інші версії походження трискайдекафобії прив'язують її до історичних подій, міфології або навіть до афобії (переверсії числа 31, число-благої вдачі).


Трискайдекафобія може мати різний ступінь вираженості у різних людей. Дехто може мати просто уникати використання числа 13, а іншим цей страх може забирати спокій і викликати сильну тривогу. Деякі люди з трискайдекафобією уникають подорожей, важливих рішень або навіть виходу з дому в такі дні, як п'ятниця 13-го або в будь-яку дату, що містить число 13.


Незважаючи на наукові докази, що номер 13 є просто числом і не має ніякої особливої сили, трискайдекафобія продовжує існувати серед людей. Цей страх може бути нав'язаним соціокультурними уявленнями або виникнути як результат особистих досвідів або травм.


Отже, трискайдекафобія – це страх числа 13, який виявляється у формі уникання різних ситуацій або предметів, пов'язаних з цим числом. Незважаючи на те, що це є ірраціональним страхом, він поширений серед людей і має свої культурні та особисті причини.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page