top of page

Травматофобія: страх травми


Травматофобія — це навязливий страх отримання фізичної або психологічної травми. Це один з видів специфічних фобій, який може впливати на якість життя особи і викликати значні обмеження.


Травматофобія виникає тоді, коли людина має перебільшений страх бути пошкодженою або отримати травму. Цей страх може бути пов'язаний з конкретними ситуаціями або об'єктами, такими як відкриті простори, висота, автотранспорт або навіть ножі.


Основні симптоми травматофобії включають:


1. **Страх і тривогу**: Люди з травматофобією можуть почувати інтенсивний страх і тривогу при мисленні про можливість травми.

2. **Уникання**: Вони можуть уникати ситуацій або об'єктів, які вони вважають потенційно небезпечними. Наприклад, уникання висоти, катання на велосипеді або відмова від участі у певних спортивних заходах.

3. **Фізичні симптоми**: Фізичні симптоми, такі як підвищений пульс, потовиділення, задишка, дрижання і нудота, можуть виникати при зустрічі з об'єктами або ситуаціями, пов'язаними з травматофобією.

4. **Депресія і соціальна ізоляція**: Травматофобія може призвести до почуття пригніченості, самотності і зниження якості життя. Люди можуть уникати соціальних заходів або взаємодії з іншими, щоб уникнути потенційних травматичних ситуацій.


Причини травматофобії можуть бути різними. Вони можуть бути пов'язані з особистими травматичними досвідами в минулому, страхом перед контрольованою ситуацією в майбутньому або недостатнім розумінням реальної загрози.


Лікування травматофобії може включати психологічну терапію, таку як когнітивно-поведінкова терапія, яка допомагає перебороти страх і розвиває нові способи мислення та реакційних механізмів. Деякі люди також можуть шукати допомогу від медикаментозного лікування для зменшення симптомів тривоги.


Якщо ви відчуваєте підвищений страх травматизації і це впливає на ваше щоденне функціонування, рекомендується звернутися до професійного психолога або психіатра для отримання допомоги.


Пам'ятайте, що травматофобія є розпізнаною медичною проблемою, і вона може бути лікувана. Важливо звернутися за підтримкою та допомогою, щоб знизити страх і жити повноцінним життям, не обмежуючись негативними думками про травми.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page