top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Травматичний невроз: причини, симптоми і можливі шляхи лікування


Травматичний невроз є одним з типів психічного розладу, який розвивається у результаті важкої психологічної травми. Цей розлад може виникнути після досвідування або свідчення подій, які загрожують життю, фізичному чи емоційному благополуччю особи. Такі травматичні події можуть включати серйозні аварії, насильство, війну, сексуальні насильства, природні катастрофи та інші подібні ситуації.


Основним симптомом травматичного неврозу є поява стресовій реакції, яка передовсім виявляється в посттравматичному стресовому розладі (ПТСР). Люди, що страждають від ПТСР, можуть досвідчувати занепокоєність, страх, пригадування події в яскравих деталях, кошмари, випадки психологічного відриву, подразнення та тривогу.


Причини травматичного неврозу можуть бути різноманітними. Крім самої травматичної події, вплив на розвиток розладу можуть мати такі фактори, як наявність попередніх психічних проблем, генетична схильність до стресу, низький рівень психологічної стійкості і недостатнє соціальне підтримка.


Лікування травматичного неврозу зазвичай включає психотерапію, фармакотерапію та підходи самодопомоги. Один з основних видів психотерапії, що застосовуються у таких випадках, це когнітивно-поведінкова терапія. Вона допомагає клієнту розвинути нові способи сприйняття подій та реагування на них. Інші методи, такі як емоційна підтримка, дихальні вправи і релаксація, також можуть бути корисними.


Фармакотерапія може бути рекомендована у випадках, коли симптоми травматичного неврозу є особливо важкими або тривалими. Лікар може призначити анксіолітики або антидепресанти для полегшення тривоги та депресії.


Крім професійної допомоги, самодопомога також може мати важливе значення у процесі відновлення. Деякі корисні стратегії включають регулярну фізичну активність, здорове харчування, встановлення розумних часових обмежень для відпочинку і стеження за своїми емоціями через ведення щоденника або заняття медитацією.


Усе враховуючи, травматичний невроз є серйозним психічним розладом, який може значно вплинути на якість життя постраждалої особи. Вчасна діагностика, професійна допомога та підтримка родини та близьких можуть бути ключовими факторами у подоланні цього розладу та досягненні психологічного благополуччя.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page