top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Токсичні відносини це

Токсичні відносини – це поняття, яке широко використовується в психології для опису взаємовідносин між людьми, що характеризуються негативним впливом на психологічний та емоційний стан учасників. Термін "токсичні відносини" позначає взаємодії, які неблаготворно впливають на рівень щастя, самооцінку та здоров'я людей, що беруть участь у таких відносинах.


Токсичні відносини можуть проявлятися різними способами, включаючи надмірну критику та образи, пасивно-агресивну поведінку, маніпуляції, насилля, контроль та домінування. У таких відносинах відсутня взаємна повага, підтримка та догляд, що може призводити до емоційного, психологічного і навіть фізичного травмування учасників.


Одним із ключових ознак токсичних відносин є дисбаланс влади та контролю, а також порушення меж та особистого простору. У таких відносинах одна сторона може постійно домінувати та пригнічувати іншу, не поважаючи її думку та потреби. Це може призвести до постійного почуття стресу, низької самооцінки та психологічної травми для жертви.


Важливо розуміти, що токсичні відносини мають серйозні наслідки та можуть негативно сказатися на загальному благополуччі та здоров'ї людини. Тому важливо вміти розпізнавати ознаки таких відносин та вживати кроки до їх зміни або закінчення. Психологічна підтримка та консультація фахівця можуть бути корисними інструментами у вирішенні таких проблем.

Теги:

댓글


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”