top of page

Токофобія (малевзіофобія) – страх перед пологами


Зі словом "токофобія" ви могли стикнутись під час пошуку інформації про страх перед пологами. Це психологічний стан, коли жінка досвіджує інтенсивний страх або тривожність перед настанням самого пологового процесу. З "токофобією" також асоціюють термін "малевзіофобія", але обидва ці терміни вживаються для опису одного стану - страху перед пологами.


Страх перед пологами не є рідкістю і може вплинути на різні аспекти вагітності та пологів. Виникнення такого страху може бути пов'язане з різними причинами, такими як переживання травматичних пологів у минулому, страх перед болю, страх втратити контроль над ситуацією, страх ускладнень або негативних наслідків для себе або дитини.


Токофобія може мати серйозний вплив на жінок, які стикаються з цим станом. Вона може призвести до відкладання вагітності або відмови від пологів. Жінки можуть почувати себе вразливими, втраченими, безпомічними та переляканими, що може погіршити їх загальний психологічний стан.


Важливо знати, що токофобія є реальним станом і вимагає підтримки та розуміння. Жінкам, які досвіджують страх перед пологами, рекомендується звернутися до психотерапевта або психолога, які спеціалізуються в галузі вагітності та пологів. Терапевти можуть допомогти розробити стратегії управління тривогами, знизити страх і підготувати жінок до пологів.


Крім професійної допомоги, підтримка від родичів, друзів та партнера також відіграє важливу роль у здоланні токофобії. Сприятливе та розуміння оточення може зробити значну різницю в подоланні страху перед пологами.


Наголошується, що здійснення доктором та медичним персоналом відповідної підтримки, а також надання доступної та правдивої інформації про пологи, процедури та можливі ускладнення може сприяти зниженню страху перед пологами.


Загалом, важливо розібратись зі своїми тривогами та боязнями перед пологами і відшукати необхідну підтримку. Звернення до фахівців та оточення, яким можна довіряти, допоможе жінкам, які стикаються з токофобією, знайти способи впоратися зі своїми страхами та підготуватися до найбільшого дива - пологів.


💡 Додаткова порада: Якщо ви самі досвіджуєте страх перед пологами, не соромтеся звернутися до медичних фахівців або психологів, які в силу своєї професії зможуть допомогти вам знайти шлях до подолання токофобії та полегшити вашу передпологову дорогу.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page