Ця техніка допомагає зрозуміти, на які ресурси ми можемо спиратися в ситуації наявності психосоматичного симптому. Набуття ресурсу — перше завдання при роботі в цій техніці.
💬 Розглянемо докладніше принцип виконання техніки. Вона дуже проста: вам потрібно написати список, що складається, принаймні, з двадцяти пунктів. У нього повинні увійти всі речі, які допомагають вам справлятися із труднощами на поточному життєвому етапі. Вносити можна все, що завгодно: особливості вашого характера прийняті рішення, оточення, релігійні погляди, духовні практики, спорт і так далі.
💬 Після того, як список закінчено, складіть ще один. До нього включаються речі, які вам допомогли в минулому справлятися зі складнощами, коли симптому ще не було. Як змінюються відчуття в тілі обо які виникають образи, коли ви читаєте ці списки?
💬 Потім обидва списки порівнюються, проведіть оцінку, які з пунктів, що належать до минулого, можна перенести в сьогодення. Як при цьому змінюється ваш внутрішній стан? Якби у вас виникло бажання зробити перший крок на зустріч своєму здоров'ю, який би він був? Коли ви готові зробити цей крок?
Автор: Олександр Чорноіван,практикуючий психолог, спеціаліст з психосоматики, АРТ-терапевт, ігропрактик.